Podpořte blížící se vánoční atmosféru vlastnoručně vyrobeným osvěžovačem vzduchu

0
(0)

Dalibor , 23. 11. 2020

Vánoce jsou za dveřmi! Dárky máte na cestě, s pečením cukroví stále čekáte a výzdobu již máte hotovou? Současná situace nás nutí umět se radovat z maličkostí. Chcete takovou maličkostí naladit sebe i Váš domov na vánoční atmosféru? Potěšte sebe i své smysly vlastnoručně vyrobenými osvěžovači vzduchu, navíc s tématem Vánoc!

Šiška sem, šiška tam

Nasbírejte popadané šišky z borovic a naaranžujte je doma do mísy. Nakonec do šišek nakapejte skořicový olej. Ten bude postupně vysychat a uvolňovat své aroma. Pro efekt můžete šišky pomalovat bílou barvou nebo posypat umělým sněhem.  

Hrnečku vař!

Veškeré oblíbené a aromatické ovoce můžete naskládat do hrnce, zalít vodou a nechat na zapnutém sporáku. Pro lepší aroma můžete přidat větvičky jedle, hřebíček nebo skořici. Hrnec nechte zahřívat na mírném plamenu a užívejte si vánočně provoněný domov.

Gelový osvěžovač

Začněte přípravou potravinářské želatiny, do které přidáte dvě lžičky soli. Do prázdné nádoby nakapejte oblíbený esenciální olej, který zalijte připravenou želatinou. Pro vyšší vizuální efekt můžete přidat potravinářské barvivo nebo sušené ovoce.

Lepší, než z obchodu

Pro výrobu domácího difuzéru potřebujete lahvičku, špejle, esenciální olej a obyčejný olej. Do lahvičky nakapejte několik kapek oblíbeného esenciálního oleje, přilijte obyčejný olej, promíchejte a položte dovnitř špejle. Voilá, difuzér je hotov!

Zapojte děti

Vyrobte s dětmi těsto z jablečného piré, lepidla a skořice. Přeneste těsto na pečící papír a vykrájejte do něho tvary. Poté perníčky na nízký stupeň upečte, propíchejte dírky a dejte nazpět do trouby vyschnout. Na závěr ozdobte a dírkami provlékněte mašličku. Ze stejného těsta můžete vyrobit kuličky do adventního věnce, nebo korálky, kterými přizdobíte girlandy. Hřebíček, zapíchnutý do kuliček, zesílí celkové aroma.