Tato žena doporučuje pít jedno pivo každý večer. Až zjistíte proč, budete ho pít také.

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2020

Pivo je nápoj, který zná každý a v jehož spotřebě Češi dlouhodobě patří mezi národy s největším počtem zkonzumovaných litrů na obyvatele. Mnozí pivo pijí pro chuť, další na žízeň, někteří kvůli opilosti, ale jsou i tací, kteří ho pijí pro krásu. Španělská studie totiž říká, že i k tomu může být pivo vhodné.

Lepší než krémy

Studie odborníků ze španělské univerzity ve Valencii přichází s poměrně zajímavými závěry, které se týkají právě piva. Podle zjištěných skutečností je pivo pro krásu, hlavně potom pro mladistvý vzhled podstatně lepší, než klasické krémy proti vráskám. A to hned z několika důvodů.

Proč pivo funguje více než kosmetika?

Pivo má mnoho prospěšných látek, které dohromady tvoří unikátní elixír krásy, hlavně tedy mladistvého vzhledu. Nápoj z vody, sladu, chmele a kvasnic totiž obsahuje mnoho antioxidantů, které eliminují výskyt volných radikálů, a tím dochází ke zpomalení projevů stárnutí.

Dále nelze zapomínat na další jednotlivé složky piva, jako jsou třeba vitamín D a další látky, které potřebuje nejenom naše tělo jako takové, ale jsou vhodné i pro naši pleť, která má díky tomu vše, co potřebuje. Ostatně řada kosmetiky výtažky z piva obsahuje, a navíc existují i takzvané pivní lázně.

Říci je třeba také to, že pivo je pitím, které někteří přirovnávají k iontovému nápoji. Pivo po tréninku nejenom doplní důležité látky v těle, ale také napomáhá rychlejší hydrataci. A právě dostatek tekutiny v těle opěr prospívá tomu, aby pleť nestárla a netvořily se v ní vrásky.

Je tu i sociální aspekt

Nezapomínejme na to, že pití piva je obvykle spojeno s posezením v restauraci a baru, s partou přátel, kteří se baví. Nelze mu tedy upřít onen sociální aspekt. Je prokázáno, že lidi, kteří jsou více v pohodě a méně se stresují a žijí spokojený život, také patří do skupiny těch jedinců, kteří stárnou pomaleji. Tak proč na sebe mazat drahé a neúčinné krémy, když je mnohem lepší zajít si na jedno?