Podívejte se, jak umýt a osušit zimní kabát během pár vteřin!

0
(0)

Dalibor , 04. 12. 2020

V dnešní době je vycpaná zimní bunda v rozkvětu, cenově dostupná a sehnat ji můžete ve všech barvách a stylech. Lze ji nosit téměř na každou příležitost a příjemně zahřeje i během mrazivých dnů. Čistí se velmi snadno a nyní vám ukážeme, jak zacházet s tímto oblíbeným kouskem oblečení, který se stal nedílnou součástí zimy pro mnoho lidí po celém světě.

Příprava

Ve většině případů jsou tyto bundy vyrobeny ze syntetického materiálu a jsou podšity nějakým syntetickým materiálem. Pro správné praní si v první řadě musíte přečíst štítek bundy. Peří, vlna a bavlna jsou přírodní materiály, zbytek jsou umělé, a proto volte vhodnou teplotu pro praní. V tomto případě se můžete setkat se složením bundy:

  • peří,
  • vlna,
  • bavlna,
  • duté vlákno, dupont, polyester.

Odstranění skvrn

Pokud jsou na látce skvrny, měli byste se jich nejprve zbavit. Potřete je mýdlovou vodou nebo odstraňovačem skvrn a až poté je umyjte. Můžete použít běžný odstraňovač skvrn nebo smíchat dvě čajové lžičky čpavku a dvě čajové lžičky tekutého pracího prostředku v šálku vody. Míchejte, dokud nezískáte pěnivou směs a rovnoměrně s ní skvrnu potřete. Nechte chvíli odstát a poté umyjte. Tukové skvrny lze odstranit solí nebo kukuřičným škrobem.

Praní

Kabáty naplněné přírodními a umělými materiály by se měly prát odděleně. Povrchy naplněné přírodním materiálem se doporučuje prát ručně. Pokud jsou tak znečištěné, měly by se umýt svisle a pokud jsou příliš špinavé, tak kolmo. Před praním je vhodné namočit s pracím prostředkem na 15-30 minut a poté jej otřít rukama nebo kartáčem. Důkladně opláchněte a zavěste na věšák.

V případě vršku naplněným umělým materiálem je lze prát v pračce, maximálně však na 30 stupňů, jinak se zničí. Pokud máte na pračce šetrný program, doporučuje se prát a odstřeďovat při maximální rychlosti 400 otáček za minutu. Vložte do pračky 2-3 tenisové míčky a náplň během praní nebude migrovat z jednoho rohu bundy do druhého a zůstane hezky na místě.