Po týdenním pití tohoto přírodního nápoje vaše kožní buňky omladnou o 1 měsíc

0
(0)

Dalibor , 26. 01. 2020

Už Hippokrates používal tento zázračný nápoj na hojení ran, k léčení žaludečních a střevních potíží a na potlačování některých nákaz. Mladší generace pravděpodobně pojem syrovátka ani nezná, ale starší určitě bude souhlasit s tím, že tento "odpad", který vzniká při výrobě tvarohu či sýru, je vynikající pomocník v péči o naše zdraví i krásu.

Zdravotní výhody syrovátky

Syrovátka nadělá s vaším zdravím zázraky a můžete ji pít od narození až do konce života. Syrovátka je tekutina, která obsahuje 1% albuminu a 93% vody. Je bohatá na draslík, hořčík, fosfor, železo, zinek, kobalt, mangan, vitamíny, enzymy a důležité aminokyseliny. Nejlepší na tom je, že syrovátka je nízko-kalorická a 100 gramů obsahuje pouze 2 kalorie.

Nejzdravější nápoj pro nemocná játra

Čistá játra je klíčem k pevnému zdraví a syrovátka má schopnost ji perfektně pročistit. Pokud trpíte jakoukoli jaterní chorobou, pijte pravidelně syrovátku. Ta obsahuje beta-laktoglobuliny, které poskytují organismu aminokyselinu s názvem BCAA, která značně pomáhá při pokročilých fázích jaterních onemocnění. Pacienti trpící cirhózou mohou žít déle a lépe, pokud jim je dodávána BCAA, říkají experti. Alfa-laktalbumin, který v syrovátce najdete také, je bohatý na esenciální mastné kyseliny zvané tryptofan, které jsou známé pro regulaci spánku a zlepšení nálady. Je bohatá na imunoglobuliny a lyzozómy, které posilují imunitní systém, což je užitečné při chronické hepatitidě. Zároveň obsahuje protizánětlivé laktoferin, cenné ingredience pro lidi, jejichž játra je náchylná na záněty. Syrovátka je také bohatá na cystein, který tělo potřebuje pro produkci glutathionu, antioxidantu, který chrání tělo před infekcemi a toxiny. Hladina cysteinu je u pacientů s hepatitidou typu C velmi nízká, což je pro játra ještě horší. Popravdě, glutathion je silným antioxidantem, který pomáhá při problémech se štítnou žlázou, chronickými záněty, rakovinou, roztroušenou sklerózou a Parkinsonovou chorobou.

Skvělé pro hubnutí a vytrvalost

Pokud jste sportovním fanouškům a snažíte se zhubnout, nebo jste vystavovaný stresu, měli byste určitě do každodenní stravy přidat syrovátku. Je totiž bohatá na elektrolyty, udržuje tělo hydratované a dodává energii. Syrovátka je hlavní složkou při výrobě proteinů, které užívají sportovci jako doplňky. Syrovátka napomáhá rychlejšímu zotavení svalstva a pomáhá budovat větší svalstvo. Je také dobrá pro nervy, protože snižuje hladinu cukru v krvi a krevní tlak.

Přírodní náprava trávení

Syrovátka snižuje počet bakterií nahromaděných ve střevech a reguluje hladinu pH v žaludku. Je vysoce doporučená, pokud trpíte zácpou, nadýmáním, křečemi a střevními záněty. Tento starý lidový lék může také pomoci při vyčerpání, stresu, přejídání, vysokém krevním tlaku a pomáhá zbavit se toxinů nahromaděných v organismu.

Přehledné účinky syrovátky ve zkratce:

 • Syrovátka pomáhá odvádět toxické látky a škodliviny z organismu
 • Syrovátka podporuje činnost ledvin
 • Syrovátka upravuje a pomáhá urychlit metabolismus
 • Syrovátka napomáhá snižování cholesterolu a omezuje záněty žaludku i střev
 • Dodává důležité minerály - proto je vhodná i pro sportovce a fyzicky aktivní osoby
 • Syrovátka je nízkokalorická - vhodná při hubnutí
 • Syrovátka je velmi vhodná pro těhotné ženy - nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje
 • Syrovátka má protizánětlivé účinky, proto vhodná na citlivou a aknózní pleť
 • Syrovátka je vhodná pro každodenní mytí při akné i nespecifických dermatózách
 • Užívání syrovátky při lázních napíná pokožku, prokrvuje a vyhlazuje
 • Syrovátka reguluje PH
 • Při ekzémech i lupence se doporučuje užívání vnitřní i vnější - pro co nejlepší výsledek

Příprava a použití

Kozí syrovátka je nejlepší. Nejdůležitější je, aby mléko nepocházelo ze zvířat, která byla krmena hormony. Z 2,5 litru mléka získáte 2,3 litru syrovátky i sýr.

Syrovátka je přírodní diuretikum a to je důvod, proč se doporučuje začít ji pít mírným tempem a opatrně.

Můžete začít pít 150 ml třikrát denně a postupně zvyšovat množství. Pokud máte zažívací potíže, smíchejte 1 polévkovou lžíci syrovátky se sklenicí vody a před jídlem ji vypijte. Syrovátka se rovněž používá při péči o pleť a vlasy.