Po smrti prarodičů začal renovovat jejich dům. V podlaze našel tajnou skrýš.

0
(0)

Dalibor , 19. 10. 2020

Říká se, že staré domy mají svá tajemství. Ne, v tomto konkrétním domě nestraší ani zde nedošlo k žádnému zločinu. Dům, o kterém bude řeč, skrýval ve svých útrobách šokující překvapení. O tento příběh se s námi podělil jeden uživatel Redditu, který zdědil dům po svých prarodičích, které měl moc rád a vždy na ně s láskou vzpomínal. Když zdědil jejich starý dům, neměl tušení, že stará nemovitost rozhodně není jediným dědictvím, které mu prarodiče odkázali.

Jeho dětský sen se díky prarodičům vyplnil do puntíku

Muž vyprávěl, že mu jeho prarodiče velmi často četli. Skrze dobrodružné příběhy rozvíjeli jeho představivost a on už jako malý snil o tom, že jednou najde opravdový poklad. Netušil, že jeho dětský sen se jednoho dne stane skutečností.

Zchátralý dům nebyl tím nejhodnotnějším, co mu prarodiče odkázali

Muž se po čase rozhodl, že starý dům celý zrenovuje. Neměl v plánu jen vymalovat a vyměnit nábytek. Dům čekala totální rekonstrukce. Nejprve samozřejmě musel celé obydlí vyprázdnit. Začal odklízet staré vybavení a různé harampádí. Zbývalo už jen odnést zatuchlé, těžké koberce. Když odhrnul poslední z nich, ke svému překvapení objevil v podlaze tajný úkryt, ve kterém byl trezor. Dostat se do něj, ale nebylo vůbec snadné. Trezor byl totiž opatřen velmi důmyslným zámkem, který se mu přes veškerou snahu nepodařilo odemknout ani vypáčit. Byl ale odhodlaný zjistit, co trezor ukrývá.

Povolal na pomoc profesionála

Když všechny jeho pokusy o otevření trezoru selhaly, zavolal zámečnické firmě a ta k němu vyslala pracovníka, s jehož pomocí se konečně dostal dovnitř. To, co v trezoru objevil, absolutně předčilo jeho očekávání. Nejprve narazil na cihly a špinavou vodu, pod tím vším byly ale ukryté:

  • Knihy s mincemi z roku 1937 – krásné mince, některé z nich velmi vzácné
  • Množství starých bankovek
  • Staré pistole a hodinky
  • Krabička se šperky a zlaté cihly

Překvapený vnuk objevil nefalšovaný poklad. Jeho prarodiče mu odkázali hotové jmění.