--> --> Po 50-tce dají do pořádku to, co jste celé roky kazily: 10 potravin, které vyplaví kila a pomohou kloubům i srdci! - iRecept

Po 50-tce dají do pořádku to, co jste celé roky kazily: 10 potravin, které vyplaví kila a pomohou kloubům i srdci!

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 17. 05. 2024
-->

V dnešní době není žádnou výjimkou, že lidé žijí rychle. Stravují se často nezdravě, v rychlém občerstvení nebo dokonce nestíhají jíst vůbec. To pak samozřejmě má vliv nejen na tělesné proporce, ale i na lidské zdraví. Nedostatečná či nesprávná strava má vliv na orgány v těle, škodí trávicímu systému, srdci, orgánům a podobně. Toto by měli vědět a ovládat zejména lidé po 50-tce, kdy si životní zlozvyky začínají vybírat svou daň. Tyto potraviny dokáží napravit to, co jste dlouhá léta kazily!

Problémy se zdravím a spánkem

Možná si to lidé neuvědomují, ale právě jídlem si mohou zajistit zdraví. Když nedbáte na zdravou a vyváženou stravu, můžete svému tělu škodit. V těle se hromadí odpadní látky a toxiny, které mají vliv na lidské zdraví. Budete se cítit bez energie, unavení, nebudete vědět dobře spát a možná také budete bez nálady. Časem se přidají zdravotní problémy a bude to třeba řešit.

Začněte tedy se změnou ihned, sami od sebe. Svému tělu prospějete, přinesete mu vše, co je pro něj důležité. Jak odstranit všechny škodlivé látky a toxiny? S pomocí potravin! Přinášíme seznam zdravých potravin, které stačí zapracovat do své stravy. Přirozeně tělo detoxikují a odstraní toxiny, které mu škodí.

Potraviny, které vyčistí vaše tělo od toxinů, uleví játrech, pomohou kloubem a jako bonus i zhubnete!
Vyměňte drahé výživové doplňky za tyto přírodní zbraně proti chorobám. Neváhejte a zařaďte je do jídelníčku.

-->

Červená řepa

Červená řepa je velmi zdravá, je bohatá na minerály, vitamíny a antioxidanty. Obsahuje směs speciálních antioxidantů, které naleznete pouze v několika potravinách . Pomáhá zlepšovat strukturu buněk, opravuje a regeneruje buňky v játrech (což je centrum pro detoxikaci těla). Játra vaše tělo chrání před toxiny, kterými je tělo vystaveno. Přidáním této zeleniny játrech v těle pomůžete. A jak řepu využít? Například ve smoothie, můžete si připravit lahodný salát.

Česnek a cibule

Když jste nemocí, právě tyto dvě potraviny pomáhají, jsou to přírodní antibiotika. Obsahují flavonoidy, které pomáhají při produkci glutathionu , jednoho z nejsilnějších antioxidantů, který pomáhá játrech. Stimuluje ji, pomáhá při produkci detoxikačních enzymů, které filtrují toxické zbytky z trávicího systému. Navíc mají silné antibakteriální, antiparazitické a imunosupresivní vlastnosti.

-->

Okurky

Okurky poskytují četné přínosy pro lidské zdraví. Jedním z těchto výhod je detoxikace těla, protože podporují trávicí trakt a pomáhají vyčistit játra. Pomáhají hydrataci, jsou přírodním diuretikem, což znamená, že pomáhá tělu produkovat více moči. Vyplavují toxiny a odpadní látky z krve . Snižují také problémy s nadýmáním a zadržováním vody, což je důvod, proč tak skvěle pomohou po slaném jídle nebo velkém množství alkoholu.

Mrkev

Je bohatá na glutathion a je jednou z nejmocnějších detoxikačních zelenin. Je bohatá na vitamin A a beta-karoten. Pro tělo má velké kardiovaskulární přínosy a pomáhá zlepšit celkové imunitní funkce. Mrkev můžete konzumovat syrovou, pít čerstvou šťávu šťávy a to klidně několikrát denně. Pomáhá vyplavit z těla hodně toxinů.

-->

Zázvor

Napomáhá redukovat nadýmání , udržuje tlusté střevo zdravé, pomáhá uvolňovat odpadní látky a toxiny. Napomáhá zlepšovat produkci žaludečních kyselin a chrání tak tělo před infekcemi. Trávicí systém je zase díky zázvoru rychlejší. Rovněž napomáhá zlepšit metabolismus a podporuje funkci jater. Vyzkoušet můžete zázvorový čaj s medem a citronem, přidat ho můžete do salátů, zálivek, polévek nebo masové směsi.

Pampeliška a zelený čaj

Pampeliška napomáhá játrům filtrovat toxiny a odpadní látky z krevního oběhu. Zelený čaj je bohatší na antioxidanty a kofein, což pomáhá zmírnit nadýmání. A jak? Brání zadržování vody. Čaje z pampelišky můžete pít teplé i jako studené.

-->

Jogurt

Je bohatý na probiotika a dodává do těla zdravé bakterie. Jogurt přináší do střev ty správné bakterie, které napomáhají očistit tělo od toxinů. Vyvarujte se nízkotučným jogurtem, protože ty obsahují hodně cukru. Vybírejte jogurty s živými bakteriemi a kulturami.

Semínka a ořechy

Vždy je dobré mít u sebe zásobu oříšků nebo semínek jako například mandle, vlašské ořechy, lněná semínka nebo slunečnicová semínka. Pravidelný příjem mandlí pomůže zbavit se tuku kolem jater. Vlašské ořechy obsahují vysokou hladiny arganinu, což pomáhá játrům detoxikovat amoniak. Jsou skvělé i pro mozek, díky nim lépe funguje. Lněné semínko může zlepšit náladu. Poskytují také vlákninu, která pomáhá vyplavovat z střev toxiny. Lněné semínko potlačuje chuť k jídlu a pomáhá při hubnutí. Slunečnicová semínka zase poskytují tělu hořčík, který udržuje hladiny krevního tlaku v normě.

-->

Citrusové plody

Citrusové plody jsou skvělé pro váš trávicí systém, jsou plné vitamínu C a jsou bohaté na antioxidanty. Tato účinná sloučenina aktivuje jaterní enzymy, které napomáhají odbourat toxiny. Ty se z těla pak dostávají ven velmi snadno. Začněte ráno sklenicí vlažné vody, kterou smícháte se šťávou z jednoho citronu nebo limetky. Přidejte špetku mořské soli a trošku medu nebo javorového sirupu. Pijte tuto směs každý den ráno na lačný žaludek.

Petrželový proti otokům a na pomoc srdci

Jedním z nejúčinnějších a nejzdravějších přírodních diuretik je obyčejný petržel. Uvařte si z něj jednoduchý čaj, který bojuje proti zadržované vodě v těle, pomáhá srdci a cévám.

Budete potřebovat:

  • 5 lžiček petrželky
  • 500 ml vody

Jak na to?

Vodu přiveďte do varu a vysypte do ní na drobno nakrájenou čerstvou nať. Nechte povařit dalších 5 minut a vypněte. Po vychladnutí sceďte a nezapomeňte čaj pít minimálně 3x denně. Vašim nohám nikdy nebylo lepší a příjemnější.

Ještě něco na závěr

Petrželový čaj se doporučuje a je užitečný, nebo jen v určitých množstvích. Dávejte pozor, abyste jej však nevypili příliš mnoho, protože není vhodný pro každého (například pro těhotné ženy).

Nepijte více než jeden litr čaje denně.

Bonus - speciální detoxikační drink

potřebujeme:

  • 2 citrony - omyjte je ve vodě s jablečným octem, abyste odstranili chemii
  • 3-4 stroužky česneku
  • 2 cm kořene zázvoru
  • 1 litr vody

postup:

  1. Umyté citróny odšťavníme a kůru nakrájíme na měsíčky.
  2. Do hrnce dáme vodu, přidáme kůru, necháme přejít varem.
  3. Česnek si rozmačkáme a smícháme s nastrouhaným kořenem zázvoru.

Tekutinu složíme z plamene a po chvíli přidáme česnek se zázvorem a šťávu z citronů . Pijeme každé ráno po probuzení, vždy před snídaní. Užívejte 10-14 dní a pak si dejte na 10 dní přestávku. Už po 10-ti dnech byste však měli cítit na sobě změnu. Pokud je tekutina příliš kyselá, můžete ji rozředit s vodou. Pokud máte problémy s vysokým tlakem, měli byste vynechat zázvor.

-->