Po 50-tce dají do pořádku to, co jste celé roky kazily: 10 potravin, které vám srovnají celý organismus!

0
(0)

Dalibor , 08. 06. 2020

V dnešní době není výjimkou, že lidé žijí rychle. Často jedí nezdravé, rychlé občerstvení nebo vůbec nejedí. To má samozřejmě vliv nejen na tělesné proporce, ale také na lidské zdraví. Nedostatečná nebo nesprávná strava ovlivňuje orgány v těle, poškozuje zažívací systém, srdce, orgány a podobně. To by měli znát a kontrolovat zejména lidé po 50 letech, kdy si životní špatné návyky začínají vybírat daň. Tato jídla mohou opravit to, co jste roky kazili!

Jak líp usnout ? 

Lidé si to možná neuvědomují, ale díky zdravému spánku si můžete zlepšit své zdraví. Pokud nebudete věnovat pozornost zdravé a vyvážené stravě, můžete poškodit své tělo. V těle se hromadí odpad a toxiny, které ovlivňují lidské zdraví. Budete se cítit bez energie, unavení, nebudete vědět, jak dobře spát a můžete být také bez nálady. Postupem času se zdravotní problémy budou zvyšovat a bude nutné je řešit.

Začněte tedy změnu okamžitě, sami. Budete těžit z vašeho těla, přinesete mu vše, co je pro něj důležité. Jak odstranit všechny škodlivé látky a toxiny? S pomocí jídla! Zde je seznam zdravých potravin, které musíte do svého jídelníčku začlenit. Přirozeně detoxikují tělo a odstraňují toxiny, které mu poškozují.

Potraviny, které vyčistí vaše tělo od toxinů, uleví játrech, pomohou kloubem a jako bonus i zhubnete!

Vyměňte drahé výživové doplňky za tyto přírodní zbraně proti chorobám. Neváhejte a zařaďte je do jídelníčku.

červená řepa

Červená řepa je velmi zdravá, bohatá na minerály, vitamíny a antioxidanty. Obsahuje směs speciálních antioxidantů, které lze nalézt pouze v několika potravinách. Pomáhá zlepšovat strukturu buněk, opravuje a regeneruje buňky v játrech (což je centrum pro detoxikaci těla). Játra chrání vaše tělo před toxiny, kterým je vaše tělo vystaveno. Přidání této zeleniny do jater pomůže tělu. A jak používat řepu? Například v lichotníku si můžete připravit lahodný salát.

Česnek a cibule

Když jste nemocní, tyto dvě potraviny pomáhají, jsou to přírodní antibiotika. Obsahují flavonoidy, které pomáhají produkovat glutathion, jeden z nejúčinnějších antioxidantů, které pomáhají v játrech. Stimuluje ji, pomáhá při tvorbě detoxikačních enzymů, které filtrují toxické zbytky z trávicího systému. Kromě toho mají silné antibakteriální, antiparazitické a imunosupresivní vlastnosti.

Okurky

Okurky poskytují četné výhody pro lidské zdraví. Jednou z těchto výhod je detoxikace těla, protože podporují zažívací trakt a pomáhají čistit játra. Pomáhají hydratovat, jsou přírodní diuretika, což znamená, že pomáhá tělu produkovat více moči. Vyplachují toxiny a odpadní produkty z krve. Snižují také problémy s nadýmáním a zadržováním vody, a proto pomáhají tak dobře po slaném jídle nebo hodně alkoholu.

Mrkev

Je bohatá na glutathion a je jednou z nejmocnějších detoxikační zeleniny. Je bohatá na vitamín A a beta-karoten. Má velké kardiovaskulární přínosy pro tělo a pomáhá zlepšovat celkovou imunitní funkci. Můžete konzumovat mrkev syrová, pít čerstvou šťávu z šťávy a dělat to několikrát denně. Pomáhá odplavovat mnoho toxinů z těla.

Zázvor

Pomáhá snižovat nadýmání, udržuje zdravé tlusté střevo a pomáhá odstraňovat  toxiny. Pomáhá zlepšovat produkci žaludečních kyselin a chrání tak tělo před infekcemi. Trávicí systém je díky zázvoru rychlejší. Pomáhá také zlepšovat metabolismus a podporuje funkci jater. Vyzkoušejte zázvorový čaj s medem a citronem, můžete jej přidat do salátů, polev, polévek nebo masných směsí.

Pampeliška a zelený čaj

Pampeliška pomáhá jaterním filtrům toxiny a odpadní produkty z krevního řečiště. Zelený čaj je bohatší na antioxidanty a kofein, což pomáhá zmírnit nadýmání. A jak? Zabraňuje zadržování vody. Můžete pít čaj pampelišky horký nebo studený.

Jogurt

Je bohatá na probiotika a dodává zdravé bakterie do těla. Jogurt přináší do střeva správné bakterie, což pomáhá očistit tělo toxinů. Vyhněte se nízkotučnému jogurtu, protože obsahuje hodně cukru. Vyberte si jogurty s živými bakteriemi a kulturami.

Semínka a ořechy

Vždy je dobré mít k dispozici ořechy nebo semínka, jako jsou mandle, vlašské ořechy, lněná semínka nebo slunečnicová semínka. Pravidelný příjem mandlí pomůže zbavit se tuku kolem jater. Vlašské ořechy obsahují vysokou hladinu arganinu, který pomáhá detoxikovat amoniak v játrech. Jsou také skvělé pro mozek, díky nim to funguje lépe. Lněné semínko může zlepšit náladu. Poskytují také vlákninu, která pomáhá odplavovat toxiny ze střev. Lněná semínka potlačuje chuť k jídlu a pomáhá zhubnout. Slunečnicová semena zase poskytují tělu hořčík, který udržuje normální krevní tlak.

Citrusové plody

Citrusové plody jsou skvělé pro váš trávicí systém, jsou plné vitamínu C a jsou bohaté na antioxidanty. Tato účinná sloučenina aktivuje jaterní enzymy, které napomáhají odbourat toxiny. Ty se z těla pak dostávají ven velmi snadno. Začněte ráno sklenicí vlažné vody, kterou smícháte se šťávou z jednoho citronu nebo limetky. Přidejte špetku mořské soli a trošku medu nebo javorového sirupu. Pijte tuto směs každý den ráno na lačný žaludek.