Po 50-tce by o tom měl vědět každý: Toto zbaví vaše tělo otoků a zadržované vody!

0
(0)

Dalibor , 16. 06. 2020

Zadržování vody, také známé jako edém, se vyskytuje, když se nadbytečné tekutiny hromadí uvnitř těla. Může to způsobit otok v rukou, nohou, kotnících i váčky pod očima. U žen může dojít i k zadržování vody během těhotenství nebo před menstruací.

Zadržování vody v organismu také nejen přidá na váze, ale také zatěžuje srdce a vnitřní orgány.

Tento problém začíná často projevovat u lidí po 50-tce a je velmi úzce spojen is nadměrným solením a nezdravým životním stylem.

Nápoj, který dostane z těla zadržovanou vodu (7-denní kúra)

Nadbytek sodíku v těle má mnoho negativních průvodních jevů - kromě zátěže na srdce a cévy jsou viditelnými projevy nárůst hmotnosti, otoky a často i nepěkná celulitida.

Kvůli narušení rovnováhy vody a nadbytečné vody v těle je tuková vrstva nerovnoměrně rozložená, což působí navenek tak, jako byste byli mnohem víc při těle.

Přírodní diuretika

Tento typ "obezity" není neobvyklý a je velmi častý u lidí, který rádi a hodně solí. Na řešení tohoto problému jsou výborné přírodní - diuretika (odbourávají nadměrný sodík a tedy vodu z vašeho organismu). Odstraňují nadbytečnou tekutinu z těla, zmírňují otok a regulují výměnu vody. V těle může být až 4 litry nadbytečné tekutiny. Měli byste vědět, že tekutina se dá výrazně zredukovat již během 1 týdne. Nezapomeňte během tohoto období přijímat dostatečné množství tekutin - ideálně obyčejné vody!

Na menší odbourávání vody z organismu jsou vhodné například - citrón, zázvor, zelený čaj nebo meloun - nestačí však na to, aby pomohli rychle. Pro tento účel je vhodný bobkový list. Zelený čaj s vavřínovým listem je spásou pro každého, kdo potřebuje řešit problém se zadržováním vody v organismu za krátký čas a ulevit tak nejen svému zdraví, ale získat i hezčí postavu.

Čaj na hubnutí

Budete potřebovat:

  • 800 ml vody
  • 1 skořicová tyčinka
  • 3 polévkové lžíce zelený čaj
  • 1-2 bobkový list

Vodu přivedeme do varu a přidáme do ní všechny přísady. Zakryjte a nechte 15 minut louhovat (jako klasický čaj) Hotový čaj sceďte přes síto nebo gázu a pijte 3 krát denně: ráno na prázdný žaludek, po snídani a před spaním. Pijte po dobu 1 týdne a vždy si mezi další kúrou dejte 1-2 týdny přestávku (uvidíte sami na sobě).

Zelený čaj a bobkový list jsou diuretika a skořice je potřebná pro chuť (ale skvělá i na hubnutí). Její vůně, někdy sotva vnímatelná, zklidňuje i velmi naléhavou chuť do jídla. Čaj tedy chrání před přejídáním, urychluje metabolismus a odstraňuje nadbytečnou vodu z těla. Jeho chuť se vám možná zdát trochu neobvyklá, ale stačí pár doušků a zvyknete si na ni. Je příjemná.

Další potraviny, které bojují s nadbytkem vody v organismu

Celer řapíkatý

Celer obsahuje sloučeninu nazývanou kumarin, která pomáhá při čištění těla od antioxidantů a nahromaděné vody. Také pomáhá při trávení a zabraňuje vysokému krevnímu tlaku.

Zázvor

Zázvor je považován za jednu z nejefektivnějších diuretických potravin. Pomáhá při trávení a pomáhá odstraňovat všechny škodlivé toxiny z těla.

Mrkev

Mrkev je bohatá na antioxidanty a vitamíny, které usnadňují detoxikaci v těle. Díky obsahu draslíku pomáhá mrkev i při udržování hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Okurky

Okurky mají vysoký obsah vody a obsahují živiny, které pomáhají vypláchnout kyselinu močovou z ledvin. Obsahují také kyselinu kávovou, která pomáhá zbavit se zadržené vody. Okurky mají také málo kalorií a pomohou vám zhubnout.

Brusinky

Brusinky jsou bohaté na antioxidanty a vitamín C.

Tyto látky pomáhají dostat nadbytečnou vodu z těla. Také chrání buňky těla před poškozením způsobeným toxiny a volnými radikály, které produkuje vaše tělo během procesu metabolismu.

Skořice

Skořice obsahuje chrom, který pomáhá při kontrole chuti k jídlu. Skořice také pomáhá zvýšit imunitu a je skvělým pomocníkem na detoxikaci.

Chřest

Vysoký obsah draslíku v chřestu pomáhá předcházet zbytečné retenci vody v těle.

Zelený čaj

Zelený čaj je přírodní diuretikum. Výzkum ukázal, že pravidelné pití zeleného čaje může snížit tělesný tuk až o 19%.

Pampeliška

Pampeliška se tradičně používá jako přírodní diuretikum. V Evropě se extrakt z pampelišky používá k léčbě mnoha zdravotních stavů a ​​je schválen Německou komisí E na snížení zadržování vody.

Meloun

Melouny sestávají z 92% vody a jsou přímo přeplněné různými minerály a vitamíny, které mají diuretické vlastnosti.