Ploché bříško a 3 kg dole během týdne? Jde to a základem je pouze dodržet těchto pár věcí.

0
(0)

Dalibor , 23. 03. 2021

Štíhlá přes noc? Tak snadné to nebude, neexistuje totiž žádný recept, jak přes noc ztratit z břicha přebytek tuku. Žádný zázračný spalovač tuku vám nepomůže, receptem je pravidelný pohyb a zdravý jídelníček. K tomu dospěla také Kate Adams, která při rutinním sedavém zaměstnání s počítačem před sebou postupem doby nabírala kila navíc. Rozhodla se však svůj život změnit a od té doby napsala řadu knih o zdravé výživě a je dokonce zakladatelkou Klubu plochého břicha, kde představuje metodu, jak zhubnout až 3 kg během pouhých 7 dní.

Rychlý způsob hubnutí

Kate Adams se zabývá hubnutím a zdravou výživou již 10 let. Začátky byly těžké, protože trpěla ze sedavého zaměstnání nadváhou, ale rozhodla se s nadbytečnými kily zatočit. Nyní radí ostatním, jak se nevzhledného břišního tuku zbavit. Sama ví, jak je těžké zhubnout, prošla si stejným programem, který nabízí i ostatním. Kate během prvních 7 dní zhubla 1 kg, za další dva měsíce ubylo dalších 12 kg.

Pevná vůle a změny

Jak Kate upozorňuje, chce to motivaci a pevnou vůli. Sama dokázala, že to jde, ale je nutné si jít za svým cílem a mít odhodlání nadbytečná kila shodit. Kate nad svými kily navíc zvítězila a objevila se v show, kde se podělila o zkušenosti se svými přáteli a diváky televizních obrazovek. Ukazuje, že cesta za vysněnou postavou není jednoduchá, neexistuje nějaký zázračný prostředek, který by v hubnutí pomohl, ale vítězství je na dosah ruky, stačí se do hubnoucího programu pustit.

Hubnutí začíná u papíru a tužky

Kde začít s hubnutím? Budete se divit, ale nejprve musíte zjistit, kde chybujete a co stojí za vašimi kily navíc. Je proto dobré vzít tužku a papír a několik dní si vést poctivý deník, kde zaznamenáte každé snědené sousto a vypitý lok, doslova. Nesmíte vynechat žádnou snězenou nebo vypitou kalorii. Je to důležité, ze svých poznámek totiž jednoduše zjistíte, kde chybujete a kde jsou vaše slabiny ve stravování.

První kila dole během prvního týdne

Metoda, podle které snižují hmotnost všichni členové Katina klubu, spočívá v dodržování zdravého jídelníčku a rozdělení jídel na 3 hlavní a 5 malých dávek denně, které by se měly sestávat z ovoce a zeleniny. Cílem je, že nesmíte pociťovat hlad, který většinu lidí nutí ke konzumaci prázdných kalorií. Na startu dne je nutné vypít sklenici teplé vody s čerstvě vymačkanou šťávou z 1 citronu pro stimulaci procesu spalování tuků a zlepšení metabolismu. Kromě této citronové šťávy se doporučuje během dne vypít dalších 8 sklenic vody nebo bylinkového čaje.

Namísto chleba zeleninová polévka

Co dalšího vyloučit ze stravy a čím takové jídlo nahradit? Podle Kate je důležité vyloučit chléb a další bílé pečivo, sendviče a namísto toho konzumovat zeleninová jídla, především je vhodná zeleninová polévka. V rámci jídelníčku je také nutné vystříhat se konzumaci sladkostí a rafinovaných cukrů, cukrovinky lze nahradit ovocem nebo čtverečkem hořké čokolády.

Vyloučením soli z každodenního jídelníčku ulevíte organismu

Kromě cukru je dalším jedem pro organismus sůl, především přílišné solení, které vlivem obsaženého sodíku způsobuje zadržování vody v těle a vede k pocitům otylosti a nafouklosti. Omezte proto solení, případně nahraďte sůl bylinkami a kořením, mírně osolit lze himalájskou solí.

Klid na jídlo i žvýkání

Kila navíc letí vzhůru také nesprávným stolováním a rozmělňováním potravy. Při jídle před obrazovkou počítače nebo při zapnuté televizi spotřebujete mnohem více kalorií, než potřebujete, protože se na jídlo jednoduše nesoustředíte. Jíst je nutné v klidu a dokonale rozmělňovat potravu. Zlepší se tak trávení, žaludek bude nadto mít čas dát signál do mozku, že je již plný. Přejídání totiž vede ke zmiňované obezitě, proto snižte velikost porcí.

Potraviny vhodné k zařazení do jídelníčku

A na jakých potravinách by měl stát zdravý jídelníček? Především na ovesných vločkách s vysokým obsahem vlákniny a jogurtu k snídani, které můžete doplnit ovocem. Dále je vhodné konzumovat ořechy, avokádo a semínka. K pití Kate doporučuje zelený čaj, který stimuluje spalování tuků a reguluje hladinu cukru v krvi. Ze zeleniny je vhodná okurka.

A jak nahradit sladkosti?

Namísto dortů, cukrovinek nebo sladkých tyčinek si vyzkoušejte dát ke svačině:

  • misku borůvek,
  • malý banán,
  • hrušku nebo broskev,
  • jeden fík,
  • jednu mandarinku,
  • sklenici čerstvě vymačkané šťávy z ovoce,
  • půlku avokáda.