Rozřízla kuřecí prsíčka a vložila do nich jakousi směs. To co pak přinesla na stůl rodině nádherně vypadalo a vonělo.

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2021

Jak si připravit skvěle jídlo jen z několika surovin, kdy hlavní budou kuřecí prsa? Pokud si vyzkoušíte dnešní recept, nebudete litovat. Ocení ho nejen vaše rodina, ale bude se hodit také jako rychlá večeře, pokud přijde nečekaná návštěva.

Můžete si je připravit s čerstvou zeleninou a rýží

Na čtyři porce budete potřebovat:

  • 4 kuřecí prsa
  • 250 g broskví
  • 150 g strouhaného sýra
  • 2 stroužky česneku
  • 3 lžíce zakysané smetany
  • Sůl a pepř

A jak si kuřecí prsa připravit? Nejdříve je umyjte a do každého z nich podélným říznutím udělejte kapsu. Broskve můžete nakrájet na polovinu a do každého prsa vložte tři poloviny ovoce. Poté kuřecí prsa osolte a opepřete podle chuti.

Nastrouhaný sýr smíchejte se zakysanou smetanou, přidejte drcený česnek, okořeňte a po trošce dejte na broskve v prsou. Maso byste měli zajistit párátkem, aby hotová náplň nemohla vytéct. Plněná prsa dejte do vymazaného pekáčku, posypte strouhaným sýrem a přidejte také koření. Nakonec upečte v troubě při 180 stupních asi 40 minut. Kuřecí prsa můžete podávat s uvařenou rýží, vhodné jsou také brambory nebo hranolky.

S kuřecími prsy můžete v kuchyni kouzlit

Kuřecí prsa jsou surovinou, kterou v kuchyni využijete na mnoho způsobů. Můžete si je nakrájet a naložit do směsi z oleje a různých druhů koření a poté opéct na pánvi do zlatova. K masu si dejte zeleninu nebo ho ještě pokrájejte a přidejte do zeleninové salátu. Drůbeží maso je velmi oblíbené, protože v sobě ukrývá mnoho bílkovin a hodí se tak i do redukčních jídelníčků.

Kuřecí prsa jsou libová, nemusíte se tak bát nástrah v podobě „tlustého“ masa. Nejoblíbenějším pokrmem z kuřecích prsou jsou řízky, které nejen Češi milují. Společně s bramborami nebo bramborovou kaší patří mezi stálice všech restaurací a bereme si je často také na delší výlety nebo dovolené. Milovníci zvířat určitě vědí, že syrové maso mohou dát svému psovi nebo kočce.