Placený denní spánek v práci byl odsouhlasen ve Finsku! Nejedná se o žádný vtip

0
(0)

Dalibor , 08. 07. 2024

Zcela nová mzda vznikla přímo v Helsinkách - placený spánek během pracovní doby!

Denní spánek

Finské úřady dospěly k závěru, že ve společnostech, kde je povoleno spát každý den v práci, činnosti prospívá nejen v produktivitě práce zaměstnanců, ale (a zcela logicky) finanční pozici společnosti.

Specialisté na spánek

Podle zprávy „yle.fi“ některé společnosti dokonce najímají specialisty, kteří organizují firemní přestávky, pomáhají relaxovat a naladit se na meditaci.

Je těžké jen během dne odpočívat, ale mnohem snáze pod vedením trenéra. Trenér pomáhá dosáhnout dokonalé psychické přestávky na půlhodinový odpočinek. - cituje ruskou zpravodajskou agenturu RIA Novosti, Tiina Vainio, členku Sofijské farmy budoucnosti.

To je společnost, která tyto "události" organizuje.

Prospěch odpočinku

K tomuto závěru dospěli hlavní oddělení Finska (užitečnost každodenního spánku v rozmezí 30 až 60 minut v závislosti na společnosti) na základě výzkumu v různých společnostech.

Spolupracovníci hovořili o únavě na pracovišti, fyzickém podráždění (bolesti zad a kloubů v důsledku sedavé práce) a jejich pokusech co nejdříve opustit pracoviště.

Závěr

Mnoho státních médií již představilo svou novou a nepochybně jedinečnou iniciativu svými vlastními schopnostmi.

Novináři nevylučují, že v blízké budoucnosti se ti, kteří spí v práci, mohou rozšířit na jiná místa.

Je však již jasné, že sen, který je v mnoha ohledech spojen s pojmem lenost, přímo ovlivňuje produktivitu zaměstnanců, úspěch a konkurenceschopnost těchto společností.