Pijte toto a už vás nikdy nebudou trápit trávící problémy. Kombinace těchto bylinek funguje zázračně

0
(0)

clankyireceptseznam-cz , 09. 08. 2021

Poruchy trávení jsou častým problémem mnoha lidí. Komplikují život a někdy způsobují i velké bolesti a další potíže. Bolest žaludku, nadýmání, zácpa a podobné potíže by vás ale neměly zastavit v tom užívat si života naplno. Některé alternativní metody mohou tyto zažívací poruchy zmírnit, nejlépe fungují bylinné čaje. Příroda nám skutečně nabízí různé rostliny se skvělými terapeutickými vlastnostmi, které nám mohou zásadně ulevit.

Využití těchto rostlin se neomezuje jen na zažívací potíže. Najdou své místo také v léčbě jiných nemocí a při ošetřování zranění. Bylinky jednoduše pomáhají ulevit od různých onemocnění, včetně poruch trávení. Objevte tyto bylinkové čaje, které pomáhají efektivně bojovat s trávícími problémy.

Máta peprná, heřmánek, lékořice a pomerančová kůra

K přípravě tohoto bylinkového čaje upřednostněte sušené bylinky. Vše, co musíte udělat, je vložit směs těchto bylinek do šálku a zalít je vroucí vodou. Pijte tento nálev zejména po jídle, kdy vám pomůže s trávením a usnadní zpracování potravy.

Heřmánkové květy a sušený zázvor

Tato kombinace uvolňuje trávicí enzymy, které usnadňují vstřebávání potravy a jejích živin. Jednoduše zalijte 2 lžičky heřmánku a 1 lžičku zázvoru vroucí vodou, nechte deset minut louhovat a pak si vychutnejte jemně štiplavý čaj.

Fenykl, zázvor a citronová verbena

K přípravě tohoto nálevu, který zlepšuje trávení a podporuje relaxaci, přidejte 2 čajové lžičky fenyklových semínek, 1 lžičku čerstvě nastrouhaného zázvoru a 1 lžičku sušené citronové verbeny do asi 500 ml vroucí vody. Nechte louhovat přibližně 10 minut a poté ještě horký nápoj vypijte. Dopřejte si jej zejména večer.

Kmín, koriandr a fenykl

Tento bylinný čaj, který pomáhá v boji proti nadýmání a střevním plynům, se připravuje velmi snadno. Přidejte do šálku 1 lžičku mletého kmínu, 1 lžičku čerstvého koriandru a 1 lžičku fenyklových semínek a vše zalijte vroucí vodou. Nechte vychladnout a poté konzumujte.

Fenykl, máta peprná, zázvor a heřmánek

Tento bylinný čaj je zvláště užitečný při léčbě zažívacích poruch včetně nadýmání a žaludečních křečí. Jednoduše uvařte v hrnci vodu a poté přidejte 2 lžičky fenyklu, 1 lžičku máty peprné, ½ lžičky práškového zázvoru a 1 lžičku heřmánku.

Hruška, jablko, hroznové víno a skořice

Tato varianta bylinného čaje je zvláště účinná při léčbě zažívacích problémů. Jeho výhodou je, že poskytne okamžitou úlevu. Budete potřebovat 2 tenké plátky hrušky, 2 jablka, 4 až 5 sušených hroznů a špetku skořice. Vše namočte do 250 ml vroucí vody. Nechte vychladnout a užijte si šálek čaje.
Tyto bylinné čaje byste měli konzumovat s mírou, protože nadměrná konzumace může být zdraví škodlivá. Kromě toho existují určité kontraindikace u lidí trpících některými onemocněními. Pozor by si měly dávat také těhotné a kojící ženy. Pokud máte pochybnosti, poraďte se se svým lékařem.

👍 Tento návod je užitečný