Pila jsem šálek kávy na lačný žaludek několik let a až teď se dostavily silné zdravotní potíže. Nedělejte to.

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Nedokážete si představit ráno bez šálku dobré kávy? Pokud kávu konzumujete ještě před samotnou snídaní a neumíte si představit svůj den začít jinak, vaše tělo velmi trpí. Vědci zjistili, že je káva na lačno velmi nebezpečná pro vaše celkové zdraví.

Káva je jedním z nejlepších antioxidantů

O kávě je všeobecně známo, že našemu zdraví nijak neškodí, naopak pomáhá tělu s vypořádáním se s toxickými složkami. Odborníci však tvrdí, že konzumace kávy na lačný žaludek tělu rozhodně na zdraví nepřidá.

Mezi hlavní problém rozhodně patří hladina kyselin v těle. Okamžité pití kávy ihned po probuzení totiž pomáhá se zvýšením hladiny žaludečních kyselin. Dlouhodobé navyšování těchto hladin škodí vašemu zdraví a dokonce napomáhá ke vzniku žaludečních vředů nebo gastritidě.

Další problém, který vzniká díky pití kávy na lačný žaludek, je zvýšená hladina kortizolu. Hladina stoupne velmi rychle po vypití kávy a trvá takřka celý den, než se vrátí do své normální hladiny. Káva konzumovaná na lačno také způsobuje nadýmání a nevolnost v prvních hodinách dne.

Pokud chcete zmírnit tyto možné komplikace, přidejte do kávy i jiné složky

I když se často na internetu dočtete, že není dobré konzumovat kávu spolu s mlékem, pro tento případ je to dokonce mnohem vhodnější. Abyste do žaludku dostali něco více, než jen černou silnou kávu a způsobili si tím výše zmíněné problémy, je vhodné přidat mléko do kávy. Je jen na vás, zda přidáte klasické kravské mléko, nebo jedno z rostlinných. Například výbornou variantou je kokosové nebo mandlové mléko.

Pro zdravější hodnotu kávy můžete přidat také špetku skořice. Ta zmírní silnou a hořkou chuť kávy a svůj šálek tak obohatíte o další kus zdravých složek.

Stále ale platí, že nejlepší variantou je zdravá snídaně. Proto nezapomínejte vedle kávy připravit i chutnou a vydatnou snídani, která nejen pomůže vašemu zdraví, ale také vaší imunitě. Vedle těchto prospěšných účinků vám velká a vydatná snídaně pomůže dodat hodně energie, kterou pro celý den jistě využijete.

👍 Tento návod je užitečný