Celý život jsem pila tento nápoj, ale doktor mi to zakázal. Prý nedělá tělu dobře.

0
(0)

Dalibor , 25. 11. 2020

Pití kravského mléka nepatří mezi výživová doporučení, protože příliš zatěžuje náš trávicí trakt. Hledáme proto náhradu, a to v mlécích rostlinného původu. Na trhu jich je celkem dost, stačí se porozhlédnout v prodejnách zdravé výživy, či na internetu. Odborníci radí nahradit mléko kravské mlékem sójovým. Pokud ho pijete jen občas, zřejmě vám nic nehrozí. Pokud ho ale konzumujete pravidelně a dost, je v těle jeden orgán, který vám za to nepoděkuje. Níže uvádíme pár faktů o tom, co vše pití mléka může způsobit ve vašem těle, a co vám hrozí.

Jaké látky sójové mléko obsahuje

Sójové boby, z nichž se mléko vyrábí, obsahují hemaglutinin, což je látka, která v těle vytváří krevní sraženiny, a ty, jak víme, poškozují tělo. Dále obsahuje rostlinné estrogeny, AKA fytoestrogeny, které tlumí produkci hormonů. Mohou také vést k rakovině prsu a neplodnosti. A to jsou věci, které nechceme nikdo z nás zažít. Potraviny vyrobené ze sójy obsahují toxický hliník, který otravuje naše ledviny, nervový systém, a je spojován s Alzheimerovou chorobou. Měli byste také vědět, že sójové bílkoviny jsou kvůli zpracování vystavené vysokým teplotám, aby mohly produkovat texturované rostlinné bílkoviny a izolát sójových bílkovin, které představují vážné zdravotní riziko.

Škodliviny, které poškozují naše tělo

Vědecký výzkum prokázal, že konzumace sóji zvyšuje spotřebu vitamínu D a vitamínu B12 v těle. Sója také obsahuje isoflavony, jako jsou diadzein a genistein, což jsou látky, které mohou způsobit rakovinu prsu. Dále a dost podstatné je, že sója je velmi náchylná k nemocem, a proto je z 99% GMO. Opět zvýšené riziko pro náš organismus. Dále sójové výrobky obsahují fytogen, který brání tělu ve vstřebávání mědi, železa, vápníku, zinku a hořčíku. Látka, nezvaná karagenan, způsobila u laboratorních myší léze, resistenci na inzulín, vředy. Z toho lze podle vědeckých výzkumů usuzovat, že u lidí může vyvolat rakovinu tlustého střeva, nebo gastroenteritidu.

Který orgán je nejvíce ohrožený?

Je to jednoznačně štítná žláza. To ona je zodpovědná za tvorbu hormonů, řízení produkce inzulínu ve slinivce, a tím výši hladiny krevního cukru. Její snížená funkce má za následek nerovnováhu hormonů v těle, výkyvy nálad, podrážděnost, dokonce padání vlasů. Za takové problémy nikomu z nás konzumace sójového mléka nestojí.