Tohle se stane s vaším tělem, když budete pít jedno pivo každý den.

0
(0)

Tomáš , 23. 07. 2021

Již velmi dlouho je mezi lidmi známo, že je pivo zdravé, pokud ho pijete ve zdravém množství. Velké množství jakéhokoli alkoholu vám samozřejmě může poškodit zdraví a způsobit závislost, ale podle provedeného výzkumu je skvělé, když vypijete jedno pivo každý den. Toto množství je pro vás nejen bezpečné, ale dokonce zdravé. Co se stane s vaším tělem?

Proč pít jedno pivo každý den?

Pivo obsahuje mnoho bílkovin a vitamínu B. Jeho antioxidační vlastnosti jsou stejné jako u vína. Podle odborníků je prospěšné pro prevenci krevních sraženin, zlepšuje paměť a pivaři také méně často trpí Alzheimerovou chorobou nebo demencí. Pomáhá také bojovat proti stresu a úzkosti. Kromě toho má také pozitivní vliv na kosti, které jsou díky němu silnější. Jedná se totiž o cenný zdroj křemíku, který přispívá k vyšší hustotě kostí. A máte-li potíže s nespavostí, měli byste si tento zlatavý mok také pravidelně dopřávat!

Jaké jsou další přínosy?

Podle odborné studie pivo také snižuje riziko srdečního infarktu. Pivaři mají o 40 až 60 procent nižší riziko infarktu. To jsou rozhodně velká čísla a dobrý důvod, abyste si dopřáli jedno pivo denně. Lékaři ho doporučují pacientům s ledvinovými kameny nebo jinými potížemi s ledvinami, protože je příjemně proplachují. Vláknina, která se v něm nachází, dokáže pomoci snížit hladinu špatného cholesterolu (LDL) a naopak zvýšit hladinu vitamínu B, protože obsahuje mnoho vitamínů kategorie B (B1, B2, B6 a B12).

Pamatujte, že po pivu budete také vypadat mladší a krásnější. Některé vitamíny, které obsahuje, pomáhají regenerovat pokožku a mají pozitivní vliv na pigmentaci. Pokožka díky tomu bude hladší a pevnější. To je věc, po které touží mnoho žen a kupuje si kvůli tomu drahou kosmetiku. Místo toho můžete jen konzumovat obyčejné pivo a dosáhnout stejného výsledku. Přejeme vám dobrou chuť a na zdraví!