Každý rok abych zhubla pár kilo do plavek piju tento čaj z petržele a váha jde dolu.

0
(0)

Tomáš , 14. 07. 2021

Hledáte osvědčený recept na hubnutí? Existuje levný způsob, se kterým půjdou přebytečná kila dolů jako splašená. Pokud ho budete kombinovat s přiměřenou fyzickou aktivitou a zdravými stravovacími návyky, už za měsíc budete mít dole několik kilogramů. Toto tajemství se nazývá petrželový čaj a je opravdovým zázrakem v boji s nadváhou. Dopřát byste si ho ale měli i pokud se zrovna hubnout nechystáte.

Spousta zdravotních účinků

Petrželový čaj podpoří hubnutí a urychlí nástup výsledků, kterých byste se jinak dočkali třeba až po několika měsících námahy. Jeho další výhodou je, že je běžně dostupný, levný a skvěle chutná. Také má příznivý vliv na psychiku a zlepšuje náladu. Silně podporuje imunitu, předchází anémii, pomáhá udržovat zdravé a pevné kosti a podporuje činnost ledvin a močových cest. Je také velmi močopudný.

Petržel pomáhá snižovat krevní tlak a podporuje odvodnění. Ženám vyrovnává nepravidelný menstruační cyklus. Je bohatá na vitamíny A, B, C, E a K, obsahuje vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík a vlákninu. Najdeme v ní i antioxidační flavonoidy. Zbavuje tělo zánětů a infekcí, proto se doporučuje pít petrželový čaj i při detoxikačních kúrách.

Jak si čaj připravit?

Zdravotních účinků má ale petržel ještě mnohem víc. Je velmi prospěšná pro dýchací cesty, při pravidelné konzumaci zlepšuje dýchání. Podporuje správnou činnost jater a ocení ji i pacienti s artritidou nebo revmatismem. Příznivě působí i na srdce a cévy, celkově snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Účinky jsou znatelné i navenek, petrželový čaj totiž zlepšuje celkový stav pokožky a rozjasňuje ji.

K přípravě čaje budete potřebovat pět lžiček petržele, jemně nasekané na malé kousky, a litr vroucí vody. Petrželku zalijte vodou a nechte asi deset minut vařit na mírném plamenu. Po této době nálev sceďte, pak je připravený ke konzumaci. Čaj by se měl pít třikrát nebo čtyřikrát denně s několikahodinovými intervaly.