Pět rad, jak se bránit před koronavirem v práci.

0
(0)

Dalibor , 17. 03. 2020

Koronavirus v Posledních dnech straší Česko. Počet nakažených osob se zvyšuje a vláda přistupuje k stále přísnější opatření. Jen Omezení počet lidí však Může vykonávat práci z domova. Jak se tedy před koronaviry chránit v zaměstnání?


1. Důkladná hygiena je základ!


Prvním pravidlem pro prevenci před koronaviry je důkladná hygiena. Udělejte si několikrát denně pauzu na mytí rukou, hlavně na to ale nezapomínejte po příchodu zvenku a před jídlem. Na stole by vám Neměl chybět dezinfekční gel nebe ubrousky toho typu. S tím souvisí i používání jednorázových kapesníky. Při prevenci není vhodné si dávat před pusu samotnou ruku, ale papírový kapesník. Ten se snažte neschraňovat na další použití, ihned ho vyhoďte a nezapomeňte si umýt ruce.

2. Vitamínu není nikdy dost!


Toto pravidlo samozřejmě platí v běžných situacích Stejně jako dnes, i tak je ale třeba na něj upozornit.

Koronavirus postihuje Především lidí s oslabenou imunitou, čímž si tedy pomoci lepené, než poradního dávkou vitamínů?

 

Na snídani pohár ovocného Fresh, když svačinu jablko či pestrý ovocný salát. Nejenže posiluje svou imunitu, ale určitě se budete i skvěle cítit.

 

3. Nepodávejte si ruce!


"Toto pravidlo se týká Především těch zaměstnanců, kteří se Během pracovního dne dostávají do kontaktu s klienty nebo větší množství osob. V běžném provozu jsme zvyklí se s lidmi vítá právní podáním ruky, v této chvíli je ale vhodné ho vynechat," doporučuje ředitel pracovního portálu s tím, že za současné situace se na vás rozhodně nebude nikdo dívat jako na člověka bez společenského vychování.

4. Omezte hromadná setkání!


V množství firem jsou zvykem pravidelné meetingy, na kterých je často velké množství lidí v jedné místnosti. Takové setkání jsou obvykle přínosná, v tuto chvíli je ale třeba zvážit, zda jsou nezbytně nutná. Nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí ostatně doporučuje i Ministerstvo zdravotnictví ČR.

5. Hlavně se nestresovat!


Stres v práci je docela běžná věc, snažte se ho omezit během celého roku. Nyní se k němu přidává ještě strach z koronaviry, který je často větší, než je nutné. Média a sociální sítě jsou plné informací, které mohou na první pohled děsit, snažte se na to ale dívat s odstupem a chladnou hlavou. Situace v České republice nevyžaduje paniku. Myslete na to, že stres unavuje a oslabuje váš organismus, což dnes ani jindy nepotřebujete.