Poslední dobou stále větší procento lidí trápí vysoký tlak. Tento recept vám s tím zaručeně pomůže.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Pokud se perete s vysokým krevním tlakem, může pro Vás být jaro, které brzy přijde, nejtěžším obdobím. Vysoký krevní tkat totiž reaguje zejména na změny a výkyvy počasí, které jsou pro jaro typické. I tak ale není dobré se o svůj vysoký krevní tlak starat jen na jaře. Měli byste se jeho redukci věnovat pravidelně po celý rok. K tomu Vám postačí pouze kopr a brusinky, už nemusíte brát horu nejrůznějších léků.

Zahoďte chemické tablety, ne všechny, ale alespoň ty, které můžete nahradit přírodními přípravky. A právě vysoký krevní tlak mezi ně patří. Můžete vyměnit tablety za kopr a pár brusinek. Jdete do toho? Existují hned dvě možnosti přípravy.

První recept na vysoký krevní tlak

Na první recept si nachystejte tyto suroviny:

  • 4 lžíce fenyklových semínek
  • 20 čajových lžiček cukru
  • 1 čajová lžička homogenního prášku

Fenyklová semínka nasypejte do mlýnku na kávu a namelte je na jemný prášek, přidejte cukr a vmíchejte homogenní prášek, který koupíte v lékárně. Tuto směs jezte ráno před jídlem jednu čajovou lžičku. Uvidíte po několika dnech, že Vám směs pomůže.

Druhý recept s brusinkami na vysoký krevní tlak

Druhý recept využijte, pokud nechcete jen srazit vysoký krevní tlak, ale chcete si i pochutnat na dobré ovocné směsi. Tento recept je spíš takové chutné ovocné pyré, které Vám pomůže s vysokým krevním tlakem. Neužívá se tedy jako obyčejná medicína, ale můžete si jej třeba udělat k dopolední nebo odpolední kávě. Na tento recept si připravte 2 celé pomeranče, 1 celý citron, 500 g brusinek a trochu medu.

Oloupaný pomeranč spolu s citronem vhoďte do smoothie mixéru a udělejte hladkou směs. Potom přidejte brusinky s trochou medu a proces zopakujte. Mělo by Vám vzniknout hladké pyré, které můžete v klidu posvačit. Pokud se Vám zdá směs moc hustá, můžete ji zředit vodou. Množství medu přidejte podle své chuti.

👍 Tento návod je užitečný