Našli jste si za stěrači auta peníze? Nikdy je neberte, jde o promyšlený trik podvodníků

4.4
(62)

Dalibor , 13. 11. 2019

Triky podvodníků jsou stále promyšlenější. Nedávno se v České republice objevil trik, který původně zloději využívali v USA, ale i dalších městech Evropy. Možná je jen otázkou času, kdy přijde i na Slovensko. Podvodníci po novém začali dávat za stěrače bankovky. Nic netušící lidé jsou velmi rádi a peníze si vezmou a zde přichází háček.

Jak funguje

Funguje to velmi jednoduše. Podvodníci chodí ke zaparkovaným autům na parkovištích u nákupních centrech a za stěrač na čelním skle dávají bankovky většinou v 50 eurové hodnotě.

Řidič opustí otevřené auto, aby vybral bankovku a v té chvíli zloděj šikovně vykrade auto. Samozřejmě jsou tu i tací, co nejdříve spatří bankovku a až potom si sednou do auta. Proto podvodníci bankovky umísťují pouze na vozidla, která jsou zaparkovaná kufrem dozadu, kde člověk nejprve složí nákup do kufru nebo na zadní sedadla a až potom si sedá za volant.

V mnoha případech je tato bankovka falešná. Podvodníkům jde hlavně o to, abyste auto odemkli, nastoupili, nastartovaly a vystoupily po bankovku. V tomto případě získávají cenné sekundy na krádež. A věřte, že jim sekundy opravdu stačí.

Policejní zprávy

Tyto taktiky vůbec nejsou výmysl. Důkazem jsou i potvrzeno policejní zprávy od policistů z USA a Ruska. Jedna žena byla účastnice takové nepříjemné podvodnické hry. Žena by v jiné situaci po penězích hned sáhla, ale krátce předtím četla zprávu o takových podvodnících. Rychle tedy nastoupila do auta a šla pryč is vlající bankovkou na stěračem. Její pocit, že jde o podvod se potvrdil, protože ji hned začalo pronásledovat auto s tmavými skly. Doma žena zjistila, že bankovka byla falešná.

Dávejte si pozor na podvodníky, který používají tuto techniku. Vždy si auto zkontrolujte předtím, než nasednete. Je to velmi důležité a může vám to ušetřit hlavu v smutku a problémy spojené s krádeží. Pokud spatříte na okně bankovku, vzpomeňte si na tento článek.