Paty jako mimiko! S tímto postupem se nadobro zbavíte tvrdé kůže

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Tvrdá a nevzhledná kůže na patách trápí skoro každého. Někdy se dokonce mohou kusy kůže odlupovat a zatrhávat, což může způsobit i bolest a možnou infekci. O paty je tedy vhodné správně pečovat – ale jak? Existuje velmi jednoduchý způsob, který můžete vyzkoušet i vy. Díky němu budou vaše chodidla opět hladká a jemná.

Budete potřebovat:

  • Lavor
  • 1,5 litru teplé vody
  • 4 lžíce peroxidu vodíku
  • pemzu

Jak postupovat?

Do lázně nejprve dejte svá chodidla. Voda by měla být dostatečně teplá, aby se kůže na nohou změkčila. Asi po pěti minutách nohy vyndejte a lehce je osušte a připravte si peroxid vodíku. Čtyři lžíce vložte do vody a pořádně je rozmíchejte. Mezitím si také připravte pemzu nebo jiný podobný nástroj na odstraňování ztvrdlé kůže.

Nohy opět ponořte do roztoku a vydržte asi deset minut. Můžete cítit jemné štípání nebo svědění na chodidlech, ale to je normální. Po deseti minutách se kůže již začne sama odlupovat, ale tvrdší vrstvy je potřeba odstranit s pomocí pemzy. Postupujte opatrně, abyste si neublížili. Pamatujte, že chodidla jsou díky peroxidu velmi změkčená, a není tedy třeba na pemzu nijak zvlášť tlačit.

Tuto koupel můžete opakovat jednou týdně, maximálně však po dobu jednoho měsíce. Déle tuto proceduru neaplikujte, neboť může být pro jemnou pokožku zbytečně dráždivá. Nezapomeňte po každém ošetření namazat paty vhodným zjemňujícím a ochranným krémem.

Peeling

Pokud máte více času, je možné jedenkrát do měsíce použít i peeling. Ten dokonale zjemní pokožku a zbaví paty odumřelých kožních buněk. Jednoduše naneste trochu peelingové směsi na paty a několik minut krouživým pohybem nohy masírujte. Dojde zároveň i k prokrvení chodidla, což je mimořádně příjemné i zdravé. Jako domácí peeling můžete použít obyčejnou kuchyňskou sůl či cukr smíchanou s trochou vody nebo oleje. Peeling nepoužívejte příliš často, aby nedošlo k poškození ochranné vrstvy kůže.