Patní ostruhy: Nesnesitelná bolest, která má ale řešení v podobě tradičních léčebných metod

0
(0)

Dalibor , 01. 10. 2020

Možná se to obecně moc neví, ale nesnesitelné bolesti pat, lidově řečeno patní ostruhy, jsou dost častým problémem, o kterém se ale příliš nemluví. Vyskytuje se častěji u starších lidí nebo u lidí, kteří často stojí na jednom místě kvůli náplni své práce. Přestože se bolest zdá tak nesnesitelnou, že proti ní není obrany, opak je pravdou. I v tomto případě můžete podstoupit tradiční léčbu namísto zakoupených mastí v lékárně a my vám poradíme, jak na to, aby se vám konečně ulevilo.

Patní ostruhy

Jedná se o výčnělek na patní kosti nejčastěji směřovaný dolů. Vzniká na základě tvorby kosti v důsledku chronického mechanického přetížení, který se při chůzi podráždí a poté způsobuje bolest. Patní ostruhy jsou charakterizovány silnou bolestí uprostřed paty, která neumožňuje plnohodnotnou chůzi. Bolestivé příznaky se objevují při prvních krocích po spánku nebo dlouhém sezení či stání.

Tradiční metody léčby

Tradiční metody léčby se stále považují za účinnější než jakékoli léky, krémy a masti zakoupené v lékárně. Vyzkoušeli jsme jich hned několik a pár z nich bychom vám rádi navrhli.

  • Pomalé úhozy patou do podlahy
  • Bramborové obklady
  • Zábal s medem a se solí
  • Léčivá tinktura s aspirinem

Úhozy patou do země

Nejjednodušší léčbou bolestí pat jsou pomalé úhozy patou do podlahy několikrát denně. Zvýší se cirkulace a metabolismus vápníku a zároveň se zabrání usazování solí.

Bramborové obklady

Pomáhají při silné bolesti. Pečlivě je omyjte a nastrouhejte i se slupkou. Naneste směs na obvaz a aplikujte na postižené místo. Zabalte následně do nylonového vaku a navlékněte ponožky. Obklad by se měl každý den měnit. Dobu léčby dodržujte alespoň 7-8 dní.

Zábal s medem a se solí

Smíchejte med se solí v poměru 1 : 1 a naneste silnou vrstvu na postižené místo. Ovažte gázou a zafixujte leukoplastí. Přikryjte igelitovým sáčkem a navlékněte ponožky. Nechte působit přes noc. Již po třetím ošetření by měla bolest ustoupit a po pátém zcela odejít. Celou proceduru dodržujte alespoň 10 dní.

Léčivá tinktura s aspirinem

Rozdrťte 10 tablet aspirinu na jemný prášek a přelijte 250 ml 70% lékařského alkoholu. Nechte 1-2 dny stát. Před každým použitím protřepejte a namočte kousek gázy, omotejte patu, zabalte do nylonového vaku a navlékněte ponožku. Nechte přes noc působit a ráno smyjte vodou. Naneste mastný krém. Po 10 ošetřeních bude drsná kůže na patě ošetřena od usazenin.