Ovoce, které je záchranou pro zrak i vaše cévy a pomáhá zhubnout! Přidat do jídelníčku Hurmikaki pro lepší zdraví

0
(0)

Bláha Tomáš , 19. 12. 2018

Hurmikaki – ovoce, které je v česku takřka furt na pultech obchodů. Lidé si ho moc nevšímají, ale zejména v těchto dnech máte velmi dobrý důvod, proč si ho odnést domů.
Vyzkoušejte ho a ochutnejte, tato exotická vitamínová bomba v sobě ukrývá více než byste si kdy mysleli. Má jen málo kalorií, ovšem tolik benefitů, že byste je mohli klidně vyvážit zlatem!

 

Hurmikaki mají mnohem více vitamínů, jako jablka či jiné ovoce

Tento poznatek pochází z vědecké studie, která srovnávala účinky jablka a tohoto ovoce.
Zjistilo se, že hurmikaki (nebo kaki) obsahují mnohem více antioxidantů a co je nejdůležitější, působí jako prevence závažné aterosklerózy , přičemž jako prevence postačí 1 kus tohoto ovoce za den .
Jde tedy o nejjednodušší způsob, jak se před závažným onemocněním tepen.

Dužina Hurmikaki a její blahodárné účinky na zdraví

Co hurmikaki ještě dokážou?

– Obsahují obrovské množství vitamínů, živin a antixidantov . Kromě vitamínů A, C a vitamínů skupiny B, v nich najdete i množství vápníku, železa, sodíku, draslíku, železa a hořčíku.

– Toto ovoce obsahuje cenný lutein , který ochrání váš zrak . Pokud nechcete kupovat umělé vitamíny s obsahem luteinu, dopřejte si raději toto ovoce.

– je výborný na hubnutí, protože zasytí, obsahuje jen málo kalorií a doslova vás nabije vitamíny. Hurmikaki jsou zdrojem energie, kterou tělo dokáže snadno spotřebovat, je výborný před i po cvičení.

– Bojuje proti rakovině . Může za to vysoký obsah vitamínů a antioxidantů , které chrání tělo před účinky volných radikálů. Navíc toto ovoce prospěje i vaší pokožce, zásobuje ji totiž vitamíny a živinami, které bojují proti jejímu předčasnému stárnutí.

– Nastartuje váš trávicí systém . Protože ovoce obsahuje množství vlákniny, podporuje peristaltiku střev a zdravé trávení . Pokud trpíte zápachu, toto ovoce byste měli znát.

– Udržuje krevní tlak v normě . Může za to zejména vysoký obsah draslíku . Draslík chrání srdce, regule je krevní tlak a prospívá celému kardiovaskulárnímu systému.

– Bomba na podporu imunity . Na rozdíl od umělých vitamínů z obchodu, hurmikaki neobsahují pouze cenné vitamíny na podporu imunity , ale i látky, díky kterým může tělo tyto vitaminy zužitkovat. Měli byste ho právě v těchto dnech mít na svém každodenním jídelníčku.

👍 Tento návod je užitečný