Ovesná dieta díky které zhubnete 1 kilo denně

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2022

Chcete zhubnout, ale stále hledáte proceduru, která vám bude vyhovovat a přinese skutečně požadované výsledky? Víme, která to je. A jistě vás překvapí, že základem jsou ovesné vločky. I když existují diety, které by neměly být o sacharidech, nejsou to jediné dietní programy. Zařaďte je do svého jídelníčku a uvidíte, jak rychle vaše kila zmizí.

Jedná se o příklady ideálních jídelních lístků

Snídaně

Snídaně může být velmi jednoduchá. Budete potřebovat ovesnou kaši posypanou plátky jablek. Je skvělým zdrojem vitamínů a sacharidů a výborně podporuje metabolismus. Ideální kombinace pro odbourávání tuků.

Oběd

Pokud nevíte, co si dát k obědu, nezoufejte. Základem jsou i zde ovesné vločky. Záleží jen na vás, co k nim přidáte. Je důležité přidat zdroj vitamínů, ale také zdroj bílkovin. Můžete vyzkoušet ovesnou kaši s tvarohem a libovolným ovocem. Pokud chcete něco slanějšího, můžete tvaroh nahradit jiným druhem sýra. Místo ovoce můžete použít zeleninu.

Svačina

Při této dietě si můžete dopřát i dezerty. Jen si dejte pozor, z čeho se skládají. Musí být zdravá, proto je ideální zajímavý jablečný tvarohový koláč s ovesnými vločkami. Měly by zkrátka tvořit základ každého jídla. Díky kombinaci tvarohu a jablek není třeba přidávat další cukry.

Večeře

Raději se odlehčete, protože se večer nemusíte cpát. To je dokonce velká chyba. Proto se doporučuje pouze hrst ovesných vloček, které lze doplnit jen několika ořechy. Tohle vás bohatě zasytí.

Cyklus trvá 4 dny

Pokud se vám ovesná dieta zdá příliš jednotvárná, nezoufejte. Je určen spíše pro krátkodobé hubnutí. To znamená, že jeden cyklus trvá 4 dny. Během nich by mělo být odstraněno několik kilogramů. A pokud budete chtít po nějaké době opět upustit, vše zopakujte.

Zdroj: prosvet.cz, SousPark