Osvědčený trik na bělejší zuby našich babiček

0
(0)

Dalibor , 12. 08. 2020

Bílý a zářivý úsměv by si přát každý z nás. Bělení zubů je ale obvykle velmi drahé a využívá peroxid. Pokud přemýšlíte nad levnější a přírodní variantou zkuste osvědčený trik našich babiček. Nemusíte utrácet tisíce a uvidíte výsledek. Zažloutlých zubů se zbavíte díky jednoduchému a levnému triku. Tajemství spočívá v aktivním uhlí.

Odstraňte skvrny od kávy a vína

Aktivní uhlí je skvělým řešením. Jeho kouzlo a účinnost spočívá v tom, že má schopnost odstraňovat skvrny od zubního kamene, kávy, vína a čaje. Pokud tyto nápoje milujete a nedokážete se jich vzdát, pravidelné praktikování této metody vás zahrání. Uhlí je navíc naprosto bezpečné i konzumovat. Je bezpečné a neobsahuje škodlivé látky, na rozdíl od některých bělících přípravků, které můžete na trhu pořídit.

Pozor ale na to, jak často ho budete používat. Vzhledem ke svým abrazivním vlastnostem by neměl být používán příliš často jinak by mohlo dojít k poškození zubní skloviny. Tuto metodu bělení můžete aplikovat maximálně jednou týdně, aby byla naprosto bezpečná.

Způsob aplikace

Způsob použití této metody spočívá ve vytvoření pasty. Tu připravíte tak, že rozdrtíte uhlí a přidáte trochu vody. Pokud je konzistence ideální, můžete vzniklou pastu nanést na kartáček a vyčistit si zuby jako obvykle. Můžete pastu nechat 3 minuty působit a poté ústa vypláchnout.

Samozřejmě se můžete setkat i s podobnými pastami, které jsou navíc obohacené o další ingredience. Můžete vyzkoušet pastu, která navíc obsahuje kokosový olej a jedlou sodu. I zde samozřejmě platí občasné použití. Rozhodně takovou pastu nepoužívejte každý den, jinak si přivodíte spíše problémy.

Aktivní uhlí je v bělení zubů velmi účinné. Navíc je levné a koupíte ho kdekoliv v lékárně. Pokud občas takto připravenou pastu použijete, uvidíte že vaše zuby budou bělejší. Ušetřené tisíce za bělení na klinice můžete využít na jiné účely.