--> --> Máte kila nahoře? Zkuste tento jednoduchý recept na spalování tuku a váha půjde dolů. - iRecept

Máte kila nahoře? Zkuste tento jednoduchý recept na spalování tuku a váha půjde dolů.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 06. 01. 2021
-->

Zázračných pilulek, receptů a léků na hubnutí už bylo vymyšleno více než dost. Většina z nich má však jen minimální nebo dokonce vůbec žádný účinek. Tento recept má ale přímý vliv na metabolismus, díky čemuž vám, v kombinaci s vyváženou stravou a přiměřenou fyzickou aktivitou, pomůže účinně shazovat přebytečná kila už během několika málo dní. Co budete potřebovat?

  • Větší kousek zázvoru
  • 1 litr vody

Jak na to?

Recept je velmi jednoduchý. Zázvor nakrájejte na tenké plátky, vložte do vody a přiveďte k varu. Poté nechte plátky ještě asi 15 minut vařit. Počkejte, až výsledná tekutina zchladne, a přefiltrujte ji do lahve na pití. Během dne tuto čerstvou zázvorovou vodu vypijte. I když se vám bude její chuť zdát zpočátku ostrá, za několik dní pálení vymizí. Při pravidelné konzumaci zázvorové vody se nejen zbavíte nadváhy, ale celkově budete zdravější.

Zázvor má totiž velmi příznivé účinky na hladinu cholesterolu. Zejména lidé s nadváhou mají s vysokým cholesterolem problémy, které mohou vést k mnoha srdečním chorobám. Dokáže také snižovat srážlivost krve a krevní tlak. Tělo také zbavuje zánětů a velmi dobře se osvědčil jako lék v boji proti nachlazení i chřipce.

Zázračný přírodní lék

Zázvor také funguje jako velmi silný antioxidant. Pomáhá tělu zbavit se škodlivých chemikálií a chrání před volnými radikály, které poškozují zdravé buňky a mohou tak vést k vážným zdravotním problémům. Podle deníku British Journal of Nutrition je zázvor dokonce velmi účinným přírodním lékem na rakovinu. Samozřejmě je tedy dobré užívat ho i jako prevenci před tímto závažným onemocněním.

Jedna chemická složka zázvoru se používá jako složka léků proti nadýmání a překyselení. Tlumí bolest, snižují nevolnost i během těhotenství, zmírňuje také menstruační obtíže. V přiměřených dávkách je naprosto neškodný, nemá žádné nežádoucí účinky a mohou ho užívat i děti. Poradit se s lékařem by ovšem měli pacienti s cukrovkou nebo s poruchou krvácení.

-->