Na záchod jsem chodila jednou za 4 dny. Pak jsem ale objevila tento střevní "peeling" a zácpa zmizela!

0
(0)

Tomáš , 30. 08. 2021

Pro pravidelné vyprazdňování neexistuje žádné všeobecné pravidlo. Normální je rozsah mezi jedním a třemi pohyby střev za den. Ucpaná střeva totiž přispívají k rychlému množní bakterií a plísní, které způsobují různá nepříjemná onemocnění trávicího traktu. Také umožňují vstup různým toxinům do krve. To je škodlivé pro celé tělo.

Vláknina je nejdůležitější

Pokud vaše střeva nefungují pravidelně, musíte jim pomoci. Je důležité zvýšit příjem vlákniny. Dobře poslouží syrová zelenina, otruby a ovoce. Nejlepší je ze stravy vyloučit bílý chléb, mléko a škrobová jídla. Podpořit funkci střev můžete i jednoduchým nápojem. Potřebovat budete:

  • 3 lžíce lněných semínek
  • 0,5 šálku ovesných vloček
  • 1 jablko
  • 3–4 špenátové listy
  • 10 jahod, případně hrst černého rybízu nebo malin
  • 150 ml vody

Ovesné vločky zalijte 100 ml vody, přidejte lněná semínka a nechte vše přes noc v chladničce. Ráno vše rozmixujte v mixéru, abyste získali hladkou pastu. Pak přidejte všechny ostatní přísady a znovu rozmixujte. Nápoj pijte ihned po smíchání všech surovin. Pijte každý den po dobu jednoho týdne, pohyby vašich střev se zpravidelní.

S čím ještě nápoj pomůže?

Pitím tohoto nápoje se zlepší i vaše silueta, jelikož napomáhá hubnutí. Zlepšuje i kvalitu pleti. Můžete nápoj použít i jako masku na obličej. Zbaví vás akné a šedé a šupinaté kůže. Ovesné vločky obsahují spoustu vitamínů a minerálů, fungují jako prevence tvorby vrásek, mají zklidňující a protizánětlivé účinky a jsou osvědčeným prostředkem při léčbě jizev.

Zdraví střev je mnohem důležitější, než by se mohlo zdát. Obsahují 300 až 500 různých druhů bakterií. Mnoho z těchto mikroorganismů jsou pro tělo prospěšné. Střeva zamezují prosakování toxinů o krve. Pokud je střevní stěna narušená, dochází ke stavu známému jako propustnost střev. Propustnost střev může vést k depresím, potravinovým alergiím i kožním poruchám.