Nevyhazujte ořechové skořápky! Dají se použít způsobem, který se vám bude určitě líbit.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Všichni jistě víte, jak zdravé a důležité jsou pro lidské tělo ořechy. Víte ale také, že i ořechové skořápky, zejména ty od vlašských ořechů, mohou být ještě velmi užitečné? Až si přečtete tento článek, rozmyslíte si, jestli budete vyhazovat tak skvělý materiál, jako jsou skořápky od vlašských ořechů. Ořechové skořápky jsou neutrální materiál, který není nebezpečný pro lidské tělo ani pro životní prostředí. Můžeme o nich ale tvrdit, že jsou kouzelné. A víte proč? Ořechové skořápky se totiž dají použít jako prevence proti různým nemocem a s mnohými nemocemi Vám mohou pomoci. Přečtěte si níže, které to jsou.

Ořechové skořápky proti nachlazení i kašli

Na podzim je známo, že vylézá mnoho nemocí. Lidi nejčastěji trápí kašel a nachlazení, se kterým se pereme až do nástupu jara, které bohužel nebývá také nic moc, protože je tělo oslabené po zimě, trápí nás jarní únava a je nutné opět nabrat síly a dopřát tělu vitaminy a zdraví prospěšné látky, kterých přes zimu moc není. Pokud Vás postihne nachlazení, pomůžou Vám skořápky z 12 vlašských ořechů, trochu medu a půl litr vody. Tyto skořápky pořádně omyjte a očistěte, zalijte je vroucí vodou a nechte 12 hodin louhovat. Podle chuti dodejte med. Ze skořápek dostanete řas, který pijte během dne.    čaj Vám pomůže zbavit se kašle, ale i nachlazení.

Ořechové skořápky jsou vhodné i na pleť a silné vlasy

Pokud přidáte najemno nasekané skořápky z vlašských ořechů do přípravku, kterým si čistíte pleť, pomůže Vám zbavit se ucpaných pórů a dalších nečistot nejenom na obličeji, ale i na jiných částech těla, na které přípravek použijete. Zároveň Vám také pomůže odstranit make-up, dodá pokožce zdravý vzhled a zklidní ji po náročném dni.

Pokud si doma uděláte odvar ze skořápek vlašských ořechů, perfektně Vám posílí vlasy a zastaví jejich vypadávání. Můžete si z ořechových skořápek také vytvořit masku, kterou je dobré nechat na vlasech působit 20 minut, poté masku spláchněte pod sprchou s teplou vodou.

👍 Tento návod je užitečný