Pokud vás olizuje pes, tak už mu to nedovolujte. Zde jsou zásadní důvody, proč to není pro lidi zdravé.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Pokud Vás pes neustále olizuje na obličeji, může to být ne úplně žádoucí pro Vaše zdraví. V ústní dutině psa se nachází plno mikroorganismů a parazitů, kteří mohou přesídlit na Vaše tělo. U psů je dobré vyhýbat se jejich parazitům pomocí správného a pravidelného čištění, ale i prevence. Pokud se u Vašeho psa začnou projevovat příznaky parazitů, okamžitě to začněte řešit s veterinářem. Takovými příznaky mohou být: špatné zdraví, ztráta hmotnosti, časté nemoci ale i zažívací problémy.

Kde se parazité nejčastěji nachází

Parazité jsou u psů k nalezení nejčastěji v ústní dutině a v nose. V některých případech tyto parazité Vašemu tělu neublíží. Ale ne všichni paraziti jsou pro naše tělo zcela bezpečné. Také nás mohou ohrozit, pokud máme slabší imunitní systém a náchylnější zdraví. V takových případech byste se rozhodně psy neměly nechat olizovat. Mikroorganismy, které na Vás z psí dutiny ústní přeskočí mohou způsobovat například nepříjemné onemocnění, kdy praskají dásně a rty.

Pokud Vás olízl pes a následně Vás začal trápit opar, může to být způsobeno právě v důsledku onoho olíznutí. Pokud tedy trpíte na opary, také zvažte olizování obličeje. Pasteurella je jedním z mikroskopických organismů, které žijí právě v dutině ústní psa a mohou způsobit následný vznik oparu. Nemusí to bát jen nedostatkem vitaminu B. Tyto parazité mohou u lidí způsobit hned několik vedlejších účinků, které jsou nežádoucí. Patří mezi ně nejen výše zmíněný opar, ale může se jednat také o otok, nebo třeba zarudnutí místa, které Vás bude dráždit a svědit.

Rozhodnout už se musíte sami

Nyní už znáte rizika toho, co by se mohlo stát, když Vás pes olízne na obličeji. Teď je jenom na Vás, jak moc vážně všechny tyto informace budete brát. Musíte myslet také na svůj zdravotní stav a vzít ho v potaz při rozmýšlení, zda si necháte obličej olizovat psem, nebo nikoli.

👍 Tento návod je užitečný