Olízl vám váš pes ruku, nohu nebo tvář? Zjistěte význam toho, proč to dělá. Budete překvapeni!

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2020

Mnoho lidí po celém světě má doma svého milovaného psa, o kterém se lidově říká, že je to nejlepší přítel člověka. Psi jsou oddaní svému pánovi a nikdy vás nezklamou, co se o lidech nedá říct.

Sice jsou mlčenliví, ale někdy je jejich společnost mnohem cennější, než ta lidská. Své emoce vyjadřují jinak než lidé a je důležité vědět rozlišit, co váš pes po vás právě chce.

Plete se pod nohy

Když toto pes dělá a otírá se o vaše nohy, stojí o jakýkoliv dotek, pohlazení a chce tak cítit, že ho máte rádi. Pokud jim dáte svou lásku, tak vám ji opětují.

Psí oči

Pokud se vám někdy stalo, že si stoupl pes před vás a dělal na vás takzvané psí oči, tak vám tím váš pes vyjadřuje svou důvěru a volnost.

Spaní v posteli

Spí s vámi váš pes v posteli? Chce jednoduše zůstat v kontaktu s vámi a ani mu tak nejde velmi o pohodlí. Zanechává tam svůj pach. Někdy tam pes spí, i když nejste doma, to proto, že vás tam cítí.

Dárky

Pokud za vámi přijde váš pes a dá vám nějakou ze svých hraček, nemusí to být vždy z toho důvodu, že se chce hrát. Jednoduše vám chce ukázat co za předměty má, chce se chlubit a sdílí tak lásku tím, že je ochoten vám hračku půjčit.

Změny nálady

Pes ví jako jeden z mála zvířat chápat emoce lidí. Určitě to znáte, že když máte špatnou náladu, nebo jste rozčilený, váš pes za vámi chodí, chce si hrát, dívá na vás. Pes chápe a snaží se vaši náladu změnit.

Olizování majitele

Pokud váš váš pes olizuje na určitých částech těla, dává vám tak najevo svou vděčnost a oddanost. Pokud vám olizuje pes tvář, cítí se skvěle, bez strachu a stresu.

Stálý Vitacit

To, že vás pes vítá jakmile přijdete domů, není to z důvodu, že by čekal nějaké jídlo. Bylo mu jednoduše smutno a těšil se na vaši přítomnost. Potřebuje vědět, že i vy potřebujete jeho.

Následuje vás
Může být jakýsi pronásledovatel. Chodí za vámi do koupelny, na záchod, prostě všude. Vyjadřují tím svou lásku k vám, to, že chtějí veškerý čas trávit s vámi.