Odvar z pórku jako podpora při léčbě cukrovky

0
(0)

Dalibor , 05. 01. 2021

Cukrovka je v dnešní době velice rozšířeným onemocněním, které postihuje čím dál tím větší počet lidí různých věkových skupin i pohlaví. Jedná se o vážný zdravotní stav, který by se rozhodně neměl brát na lehkou váhu a zůstávat bez léčby. V opačném případě by totiž cukrovka mohla vést k vážným zdravotním komplikacím.

Léčba cukrovky

Konvenční medicína používá k léčbě cukrovky inzulín. Inzulín je velmi účinným lékem pro normalizaci hladiny cukru v krvi. Ovšem stále více lidí od těchto způsobů léčby ustupuje a obrací se na tradičnější přírodní přístupy. Pokud do této skupiny lidí patříte i vy a zajímají vás alternativní způsoby léčby, rádi bychom vám představili jednoduchý domácí lék, jenž můžete užívat před zahájením léčby inzulínem.

Alternativní léčba cukrovky

Pokud o této metodě již dávno víte a používáte ji, můžete ji nadále podstupovat i jako léčbu, která pomáhá podporovat funkci slinivky břišní. Tento recept je velice jednoduchý a mimořádně účinný, ačkoli se na první pohled může zdát jako babská rada, které byste se raději vyhnuli. Normalizuje hladinu cukru v krvi a odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla. Připravte si:

  • 2 litry minerální vody
  • 1 pórek i s kořenem

Způsob přípravy

Pórek i s kořenem umyjte, vložte do nádoby a zalijte vodou. Nechte působit alespoň 24 hodin a poté výsledný odvar pijte celý den místo vody. Můžete pít tolik, kolik jen chcete. Jakmile vám zásoby dojdou, připravte si čerstvou dávku léku.

Další zdravotní výhody pórku

Pórek vás nezklame ani v jiných směrech. Výhod pro vaše zdraví nabízí nespočet.

Má významný vliv na snižování krevního tlaku, čímž brání vzniku kardiovaskulárních chorob, jako je například arterioskleróza, mrtvice či srdeční infarkt. Posiluje funkci imunitního systému a působí proti nadměrnému zahušťování krve, tím pádem předchází vzniku křečových žil.