Odvar z třezalky má zázračné vlastnosti pro lidské tělo. Jaké nemoci dokáže vyléčit?

0
(0)

Dalibor , 22. 06. 2021

Znáte-li třezalku, zaručeně víte, že má tato bylina léčivé vlastnosti, které pomáhají při léčbě nejrůznějších nemocí. Lité tuto rostlinu dlouho sbírali a sklízeli k léčbě různých nemocí zejména v zimě. Sbírat by se ovšem měla za slunečného počasí, kdy má nejlepší vlastnosti. Třezalka tečkovaná může uschnout během dvou dnů. Po usušení by měla být skladována na suchém a tmavém místě. Doma použitelnosti přitom není vůbec omezena, takže se nemusíte obávat, že by se vám zkazila.

Léčivé vlastnosti třezalky tečkované

Třezalka dokáže zvýšit koncentraci. Pro tyto účely si připravte čaj s třezalkou tečkovanou a meduňkou, jednu čajovou lžičku od každé. Jeden šálek tohoto čaje byste měli pít každé ráno. Stejně dobře ale pomáhá také s revmatismem. Potřebnou tinkturu vyrobíte z olivového oleje (0,5 l) a třezalky tečkované (25 g). Směs byste měli nechat odležet 5 dnů a poté ji umístit na slunce.

Olej získá tmavě červenou barvu. Pod vlivem slunečního světla se ve sklenici objeví voda, kterou musíte odstranit. Tímto olejem si potírejte problémové partie. Uvidíte, že se vám rychle uleví a nebudete mít takové bolesti. Příprava oleje je velmi jednoduchá a vydrží vám velmi dlouho. Léčba revma je dlouhodobá, s čímž musíte počítat.

Pomůže se žaludkem i nervovým systémem

Dvě čajové lžičky třezalky tečkované, které zalijete vroucí vodou, vám může zlepšit potíže se žaludkem. Čaj z tohoto vývaru pijte po jednom šálku čtyřikrát denně po dobu dvou týdnů. Kromě toho můžete květy třezalky použít také na hojení modřin a ran. Musíte si z ní vytvořit olej a mazat si oblasti, na kterých jste si ublížili.

Chcete zlepšit svůj nervový systém? Vyrobte si tinkturu z vodky (0,5 l) a sušené třezalky (50 g). Směs by měla být nalita a louhována po dobu 10 dnů. Před použitím byste měli tekutinu filtrovat, aby v ní nezbyla sušená třezalka. Tinkturu užívejte třikrát denně v množství asi 20 kapek. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe, a to během krátké doby.

Zbavíte se i mnoha dalších nemocí a nepříjemností

Třezalka vám může pomoci i s problematickou pletí. Třezalka má čisticí, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Proto se používá také při péči o pleť. Doporučuje se pít čaj, mazat si olejem pokožku a používat odvar. Olej vám stejně dobře pomůže také při boji s depresí, ospalostí, chřipce a oparu. Koupele z třezalky mohou používat jedinci, kteří trpí hemoroidy.