Ucpaný odtok ve vaně či ve dřezu už je minulostí. S vlasy, chlupy a jinými nečistotami si poradí tento domácí roztok.

0
(0)

Dalibor , 25. 09. 2020

Vlasy nám při mytí bohužel vypadávají více než obvykle. Voda, která je spláchne do odtoku, je může dostat hluboko do potrubních trubek. A když dojde k nahromadění vlasů v trubkách, dochází k ucpání odtoku. Proto je důležité vlasy pravidelně odstraňovat. S následujícími metodami to není nic těžkého.

Zjistěte, jak jsou vlasy hluboko

Pokud dochází k špatnému odtékání vody, je načase zkontrolovat, co tomu brání. Pokud to jsou jen vlasy, můžete je odstranit prsty. Jestliže se ale vlasy nachází velmi hluboko, takže na ně nedosáhnete, můžete si pomoci různými nástroji. Vhodný je například drátěný věšák nebo drát, ze kterého si vyrobíte háček. Tím už snadno vlasy z odtoku vytáhnete.

Zvon na ucpaný odtok

Pokud jsou vlasy příliš hluboko, takže vám ani háček nepomůže, můžete použít zvon na ucpaný odtok. Ten seženete v každé drogerii. Aby dobře přilnul, je potřeba, aby místo v okolí bylo suché a současně musíte položit hlavici zvonu tak, aby mezi povrchem a zvonem nevznikala žádná (byť jen malá) mezírka. Nyní pohněte držákem zvonu nahoru a dolů. Překážka by se měla posunout nahoru – a třeba už bude možné ji odstranit pomocí věšáku.

Použití lehké chemie

Nemusíte se bát, chemikálie, které vám nyní doporučíme, nejsou vyloženě žíraviny, s vlasy v odtoku si ale poradí skvěle. Je to dokonce levnější metoda, než kdybyste nakupovali chemické přípravky na uvolnění odtoku. Vystačí vám celkem tři suroviny:

  • ¾ šálku jedlé sody potravinářské (hydrogenuhličitan sodný),
  • ½ šálku octa,
  • 1 l horké vody.

Postupujte tak, že sodu nasypete rovnou do odtoku. Měla by propadnou a zastavit se až u překážky. Poté přidejte ocet, ucpěte špuntem a nechte 30 minut působit. Poté zalijte vroucí vodou. Poté můžete zkusit kteroukoli z předchozích metod.