Odstraňte nadýmání a trávicí potíže mačkáním těchto 5 bodů

0
(0)

Dalibor , 15. 02. 2020

Akupresura patří mezi nejpoužívanější metody v alternativní medicíně.

Jde o aplikaci tlaku pomocí prstů rukou na určité body, což pak stimuluje léčivé procesy v jiných částech těla, které jsou s uvedenými body spojené.


 
Dnes vám prozradíme jednu techniku, která pomáhá zmírnit problémy s nadýmáním, plynatostí a špatným trávením.

1. Body na hrudníku a břiše

Kde je najdete: Jde o body umístěny na a vedle pomyslné osy procházející středem těla. První dva body se nacházejí pod místem, kde končí klíční kosti. Další bod je přibližně 2 až 3 cm nad pupkem (centrum energie) a a poslední zhruba 2 cm pod pupkem.

Jak pomáhají Na uvolnění nadýmání aplikujte mírný tlak na bod nad pupkem, tedy v oblasti, kde se nachází žaludek. Dosáhnete snížení kontrakcí břišních svalů, uvolnění zácpy, zmírnění žaludečních bolestí, ale i pocitů frustrace, bolestí zad v křížové oblasti, snížení stresu a pálení žáhy.

Na posílení účinku mačkejte střídavě i ostatní 3 body. Provádějte to pravidelně.

2. Body ve spodní části zad

Kde je najdete: Tímto bodem se občas říká také "moře vitality". Nacházejí se na obou stranách spodní části zad přibližně v oblasti ledvin.

Jak pomáhají: Stiskem těchto bodů se vám uleví při špatném trávení a bolestech břicha a žaludku. Pokud máte slabý hřbet, tyto body raději nestimulujte, jinak si můžete zhoršit bolesti křížů.

3. Body na rukou

Kde je najdete: Tyto body se nacházejí v jamkách na zápěstí každé ruky.

Jak pomáhají: Aplikace jemného tlaku na uvedené akupresurní místa zmírní divné pocity na žaludku, nevolnosti a zlepší trávení.


4. Body na lýtkách

Kde je najdete: Tímto bodem se říká i žaludeční body č.36 nebo v tradiční čínské medicíně i body Zu San Li. Jejich jméno se odkazuje na schopnost těchto bodů energizovat celé tělo.

Pokud si položíte ruku na pokrčené koleno tak, že palec překrývá jeho horní část, pak místo mezi malíčkem a prsteníčkem ukazuje na tento bod nacházející se v malé jím- na vnější straně horního konce lýtkové kosti.

 

Jak pomáhají: Stimulací těchto bodů dokážete si zvýšit celkovou energii, posílit imunitu, zmírnit zažívací potíže jako jsou nevolnosti, zvracení, nadýmání, plynatost, zácpu, průjem a také celkově zlepšit trávení.

 

5. Body na chodidlech

Kde je najdete: Jde o dva důležité shiatsu body pro zmírnění plynatosti nacházející se na vašich chodidlech. Snadno je najdete tak, že si přeložíte nohu přes koleno a pak pomocí palce protilehlé ruky si je nahmatáte. Nacházejí se na oblouku vnitřní strany chodidla asi 3 až 4 cm od paty směrem k palcem.

Jak pomáhají: Aplikací tlaku na tyto body během 1 minuty uklidníte váš žaludek a zároveň stimulujete cirkulaci krve v žaludku a střevech, čímž zlepšíte trávení a absorpci živin do krve.