Odstraňte bolesti chodidla a paty s technikou tohoto sportovního doktora.

0
(0)

Dalibor , 07. 02. 2020

Trpíte zánětem nebo bolestmi spodní části chodidel? Říká se tomu odborně i plantární fascitidy. Je to sice bolestivé onemocnění, ale obvykle nevyžaduje operaci.

Ve svém videu Dr. Donald DeFabio znázorňuje techniku, která vám pomůže ulevit si od bolestí vyvolaných uvedeným onemocněním.

Co je to Grastonová technika
Jde o techniku, pomocí které mohou lékaři, fyzioterapeuti, atletičtí trenéři nebo chiropraktik pomoci svým pacientům pomocí jednoduchého železného předmětu odstranit jizvová tkáně a obnovit elasticitu (pružnost) v noze.

Tato metoda vhání do bolestivých míst krev, což podporuje a urychluje hojení. Stejná technika se použije kromě chodidel i na lýtka.

Lýtka jsou totiž pro odstranění bolestí chodidel velmi důležité.

Pokud jsou lýtka dostatečně pružné, to pak brání, aby se chodidla zvažovali nebo stáčely při chůzi na nesprávnou stranu.

Během sezení terapeut kromě masáže lýtek a chodidel použije i lepící pásku s cílem uvolnění tlaku, který vytváří plantární fascitidy.


Video s postupem Grastonovej techniky


Tuto si můžete prohlédnout video s podrobným postupem pro zmírnění bolestí piet a chodidel (video je sice v angličtině, ale dostatečně názorné):

Jak aplikovat tuto techniku


Dr. Defabio pochází z Barkeley v Kalifornii, který se věnuje chiropraktickou metodám na odstraňování problémů s páteří, kostra-svalovými problémy a sportovní medicínou.

Jeho techniku ​​můžete vyzkoušet i sami doma s pomocí rodinného příslušníka.

Pokud si nejste jisti její provedením, uvědomte o ní vašeho rehabilitačního lékaře, maséra nebo fyzioterapeuta. Ten si ji může nastudovat a následně ji na vás provést.

👍 Tento návod je užitečný