Vzala malý kartáček, zubní pastu a začala dělat tyto pohyby. Nyní to dělám také. Zkuste to i vy.

0
(0)

Dalibor , 24. 08. 2020

Léto patří barvám, nosí se barevnější oblečení, ležérnější styl a prostě je toho v módě obecně víc dovoleno. S tím souvisí i skutečnost, že řada žen volí i výraznější odstíny laku na nehty, často jejich barvy i kombinuje a potřebuje je i častěji měnit, a to tak, aby mohly barvu nehtů sladit s novým outfitem.

Časté a stoprocentní odlakování však není nijak snadné. Pokud se poohlížíte po snadnější metodě, nabízíme vám možnost využít poněkud netradičně k odstranění laku na nehtech zubní pastu. Nevěříte, že to funguje? Vyzkoušejte níže uvedený návod a udělejte si závěr sami! Tato metoda je obzvláště účinná v případech, kdy kromě laku používáte i třpytky.

Co budete potřebovat

Připravte si:

  • zubní pastu (jakýkoliv druh)
  • kartáček na nehty
  • tekutý odlakovač
  • vazelínu
  • přírodní citronovou šťávu, a
  • ubrousky k odstraňování laku na nehty.

Způsob použití

Nejprve si na ubrousek určený k odstraňování laku na nehty (jsou dostupné v drogerii) naneste trochu tekutého odlakovače a jemně třete povrch nehtů, abyste z nich odstranili svrchní vrstvu. Pokračujte od jednoho nehtu k druhému a podle potřeby vyměňte ubrousek za nový a opět jej zakápněte odlakovačem.

Poté nehty natřete z ochranných důvodů vazelínou. Zvlášť si v misce smíchejte trochu teplé vody, šťávu z půlky citronu a malé množství zubní pasty a pomocí této směsi a kartáčku na nehty odstraňujte lak. Citronová šťáva má nejen čistící, ale také bělicí účinky. Není tedy nezbytnou ingrediencí této směsi určené k odlakování nehtů, ale její užití lze jen doporučit.

Výhodou této metody odlakování je, že lak se z rukou zcela sloupne a zbytky laku tak není nutno odstraňovat například jejich oškrabáváním. Jedná se tedy o proces, který je k nehtům a jejich citlivému povrchu mnohem šetrnější.

Když je odlakování úspěšně dokončeno, omyjte si ruce teplou tekoucí vodou a ošetřete je vazelínou, abyste nehty i okolní kůžičku hydratovali.