Odstranění rozšířených pórů – jednodušeji už to nejde

0
(0)

Dalibor , 06. 12. 2020

K problémům s mastnou pletí se často přidruží i rozšířené póry. Většina žen se tento problém snaží maskovat make-upem, nebo tónovacím krémem. Takovéto ošetření pleti vůbec neprospívá, spíše naopak. Často dochází k následnému ucpávání pórů a problém je na světě. Rozšířené póry v obličeji trápí řadu žen a dívek. Někdy se jedná o pouhou část obličeje např nos, u smíšené pleti může jít především o čelní partie. Nesnažte se ucpané póry mechanicky uvolňovat. Snadno můžete do rány zanést infekci. V obličeji následně mohou vzniknout nehezké červené fleky.

Je potřeba se smířit s myšlenkou, že póry se nikdy nestanou neviditelnými, ale jejich velikost jde znatelně zmenšit. K tomu nám pomůže domácí pleťová maska z bílého jílu.

Čím je potřeba začít

Než začnete na problémová místa nanášet pleťovou masku, je nutno vaši pokožku dokonale odlíčit a očistit. Použít také můžete jemný peeling. Obličej nikdy neoplachujte horkou vodou.

Výroba domácí pleťové masky

  • 2 čajové lžičky bílého jílu
  • Voda
  • 1 čajová lžička šťávy z aloe vera
  • Odvar z heřmánku

Postup:

Smíchejte bílý jíl se šťávou z aloe vera a pro dosažení optimální konzistence, což je přibližně hustota krému, přidávejte po kapkách vodu. Maska se musí dobře nanášet, ale nesmí stékat.

Masku naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Poté důkladně opláchněte odvarem z heřmánku. Závěrem nezapomeňte na pleť nanést zvlhčující krém.

Tato maska je vhodná i pro ty, co trpí zvýšenou pigmentací v obličeji a sní o zesvětlení pigmentových skvrn a pih. Bílý jíl je v tomto ohledu malý zázrak, který dokáže vybělit pokožku o několik odstínů.

Rozšířeným pórům můžete předcházet kvalitní kosmetikou, každodenním důkladným odličováním a čištěním pleti a řádnou životosprávou.