Nechcete v zimě škrábat zmrzlá okna? Poradíme vám jednoduchý trik jak ušetřit spoustu času.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Znáte nějaký způsob, jak bez škrábání odmrazit okénka u automobilů? Prozradíme vám rychlý a efektivní způsob, který vám ušetří mnoho času a námahy. Zima je sice krásným obdobím roku, kdy nás a hlavně děti těší radost ze sněhu, ale přicházejí také mnohá omezení, jako je mráz a sníh na silnicích.

Tento trik vám ušetří čas, i když nemáte auto schované v garáži

Ranní odjezdy do školky, školy a práce tak mohou být vyčerpávající, protože se budete muset zbavit ledu na oknech vaše auta. Pokud nemáte garáž nebo dokonce vyhřívaná okna, můžete si poradit například s rohoží na okno, která zajistí, že vám přední sklo auta nezamrzne. Auto během dne ale využíváme často, takže je to znovu práce navíc, když ji musíme neustále sundávat a znovu nandávat.

Můžete samozřejmě použít také prostředky k odmrazování zámků nebo oken. Ale ty také mají své nevýhody – nejsou levné, a pokud je budete nakupovat po celou zimu, znatelně se vám to prodraží.

Známe levnější alternativu, kterou najdete i v lékárnách

Isopropanol je levný způsob, jak se zbavit mrazu na oknem po celém automobilu. Je to nejjednodušší alkohol, který je alternativou k ethanolu nebo methanolu a zůstává neutrální. Je smíchám s vodou a můžete ho použít k zabránění uvíznutí ledu v palivových potrubích. Jeho využití je ale širší, poradí si s mrazy všeho druhu. Můžete ho zakoupit v lékárnách, seženete ho i na čerpacích stanicích, kde najdete i větší množství po několika litrech. Poptat se po něm můžete v obchodech, kde se specializují na auta a jejich doplňky.

Existuje také možnost ráno před nastartováním auta si doma do igelitového pytlíku natočit teplou (ne horkou) vodu a pytlíkem poté přejíždět po skle. Funguje to skvěle, ušetří to hromady času a navíc vám pak voda může posloužit i jak ohřívač na ruce. Už nebudete potřebovat škrabku, která se navíc snadno ztratí. Spousta lidí místo ní používá například platební karty, které se ale při špatné manipulaci mohou zlomit.