Odhalte své těhotenství ještě před vynecháním menstruace

0
(0)

Dalibor , 02. 10. 2020

Asi nejznámějším příznakem těhotenství je chybějící perioda u ženy. Tehdy už si ženy začnou říkat, zda nejsou těhotné. Ať už chcete být těhotná nebo ne, nemusíte pokaždé spěchat do lékárny pro těhotenský test. Těhotenství se totiž projevuje mnohými změnami ženského těla. Takže stačí jen pozorně sledovat následující příznaky, abyste zjistili, zda jste nebo nejste těhotná.

Nejčastější příznaky těhotenství

Mezi nejčastější projevy těhotenství patří tyto:

  • vynechaná menstruace,
  • nevolnost,
  • zvýšená únava.

K nim se ale mohou přidat některé další projevy. A ty si popíšeme níže.

Bolest hlavy

K bolestem hlavy dochází v důsledku změny krevního tlaku. Tento příznak se projevuje ještě o něco dříve než nevolnost, kterou můžeme pozorovat asi 3 týdny po početí (projevuje se kvůli zvýšené hladině progesteronu a estrogenu). Během prvních 6 až 12 dnů se může objevit mírné krvácení.

Křeče

Jedná se o křeče, které může čerstvě těhotná žena pociťovat v podbřišku. Nejedná se o křeče, které by se daly srovnávat s menstruačními. Křeče často přicházejí společně s nevolností a s tím spojenou sníženou chutí k jídlu.

Časté močení

Děloha se připravuje na své zvětšení a spolu s tím se plod pomalu zvětšuje. To může způsobit, že ženy častěji pociťují potřebu močení, protože děloha tlačí na močový měchýř.

Podivné pachy

Taktéž toto je jeden z nejobvyklejších příznaků.  Žena může začít být citlivá na vůně a pachy. A to i na ty, které se jí dříve líbily.

Změny nálady

V těhotenství dochází k uvolňování mnohých hormonů. Tyto hormony mohou způsobit změny nálad – v jednu chvíli se žena směje a nemůže přestat a najednou může začít brečet.

Zácpa

V důsledku zvýšení hormonu progesteronu dochází ke zpomalení trávicích procesů. Proti zácpě funguje dostatečný pitný režim, pohyb a potraviny bohaté na vlákninu.

Zvětšení prsou

S aktivací hormonů mohou prsa růst, bolet se a být citlivější. Celé tělo se připravuje na kojení.