Od té doby co jsem se slyšela o této radě, celou zimu poctivě odkládám zbytky kávy: Zkusila jsem to v létě a funguje to perfektně!

0
(0)

Dalibor , 26. 05. 2020

Léto je jednou z nejoblíbenějších ročních období, zejména proto, že trávíme většinu času venku a dlouhé slunečné dny doslova vyžadují letní grilování, gulášovou párty nebo posezení s přáteli. Komáři bohužel také milují všechny tyto příležitosti a jejich bzučení a kousání může zničit každou radost. Pokud nechcete používat drahé, chemické a často účinné repelenty Malko z obchodu, určitě se vám tento tip z Majky bude líbit.

Odzkoušená rada jak se zbavit komárů

Četla jsem o této myšlence před 2 lety a protože komáři nás doslova žrali v létě, rozhodla jsem se zkusit toto. Celou zimu jsem opatrně odkládala zbytky kávy a sušila je, abych mohla tento trik v létě zkusit na naší terase.

Komáři mají mnoho čichových receptorů, díky nimž hledají („vůní“) krevní zdroje. Díky tomu jsou citlivější na určité pachy. Například kouř a specifické pachy. Nejlepší způsob, jak se chránit před nepříjemným hmyzem, je tedy vznícení sušeného kávového základu, který jsme smíchali se sušením a drceným bobkovým listem. Nejprve vydává silnou vůni. Za druhé, produkuje kouř.

Pokud se rozhodnete sedět venku, na otevřené terase nebo na balkoně, jednoduše položte suchou kávovou sedlinu s bobkovým listem na hliníkovou fólii nebo talířek a zapalte ji.

Takový odpuzující prostředek je pro člověka zcela neškodný. Mimochodem, vůně pomáhá zbavit se nejen komárů, ale také mouch.