Od minulé sezóny je obyčejný škrob v mé zahradě považován za poklad: Děkuji sousedce za tuto radu, využijete to celou sezónu!

0
(0)

Dalibor , 16. 05. 2020

Napadlo by vám, že obyčejný škrob můžete perfektně využít i v zahradě? Poradíme pár triků, jak vám tato překvapivá surovina pomůže k mnohem bohatší úrodě. Radu, jak zvýšit úrodu rybízu pomocí škrobu mám od své sousedky. Je to opravdu výborná věc!

Škrob zvýší sladkost ovoce a znásobí úrodu

Pěstitel poradil jednoduchý trik, jak zvýšit sladkost drobného ovoce jakými jsou rybíz, angrešt či maliny. Navíc tento způsob podoruje nové výhonky, které budou silnější av tomto roce více zarodí. Vše, co potřebujete je obyčejný bramborový škrob. Právě zálivka z této běžné suroviny způsobí, že plody budou o poznání sladší a navíc zvýšíte tak rodivosť v tomto roce.

Jak na to?

Vše, co potřebujete je 1 bal. bramborového škrobu (ve videu je použito balení 450 g) a vědro vody.

Škrob jednoduše nasypte do vody a dobře promíchejte.

Část škrobu zůstane usazena na dně kbelíku, to je v pořádku.

Použijeme na zalití keřů. Zálivku opakujeme 3-4 x za sezónu, ale jen do poloviny srpna. Pak by totiž bylo na rastine zbytečně mnoho mladých výhonků. Aplikujeme asi 1-2 litry této výživy na jeden keř.

Škrobová směs na vysévání mrkve

Sdílím s vámi tajemství, jak zvýšit výnosy z mrkve pomocí jednoduché vychytávky při vysévání . Žádné starosti s přetrháním, rychlý růst a mnohem větší úroda.

Hustě vysetá mrkev způsobí, že kořeny si vzájemně překážejí, takže kvůli dobré úrodě je třeba je zředit. Máme pro vás perfektní zlepšovák, jak mrkev vysít tak, že bude rovnoměrně rozložena a navíc jí i pomůžete v rychlém a bujarém růstu.

Pro naši metodu budete potřebovat hrnec o objemu asi 3 litry, trychtýř, 2 -litrovú plastovou láhev, 3 polévkové lžíce bramborového škrobu a asi 2 lžíce osiva mrkve.

Prvním krokem je příprava směsi.

PŘÍPRAVA

Nalijte vodu do hrnce a přeložte na plamen. Škrob se rozpustí v šálku s vodou při pokojové teplotě.

Když voda v hrnci sevře a vařte trochu na slabém plameni. Zároveň promíchejte tak, aby byla pasta homogenní.

Hmota by měla být dost hustá, ale měla být zároveň kapat, když ji naberete lžící (stále musí být tekutá). Pokud se ukázalo, že je až příliš hustá - rozpusťte ji vodou. Směs je připravena!

Ochlaďte kapalinu a naplňte ní láhev. Velikost láhve je úměrná objemu osiva. Takže na 1 polévkovou lžíci potřebujeme litr tekutiny. A láhev by neměla být naplněna zcela doplna - mělo by v ní být asi 100 ml volného prostoru, aby se semínka daly dobře protřepat a lépe se v láhvi rozložily.

Nyní nalijte semena do předem naplněné pasty. Můžete to udělat pomocí nálevky. Nezapomeňte, že trychtýř musí být suchý, v opačném případě by se semínka přilepily. Láhev zakryjte korkem a protřepejte tak, aby byly semínka rovnoměrně rozloženy. Měl by to vypadat asi takto.

Nyní můžete začít sít. Nejdříve otestujte láhev na malé ploše, abyste si zkusili, jak je třeba láhev naklánět a jak se tekutina (směs) leje, abyste mohli rozdistribuovat semínka v rovnoměrných intervalech. Hlavní věc je politím semínka hustší, jak je to nutné - prostě přecházíme lahví po řádku. Také je třeba poznamenat, že před zasazením by měly být lůžka dostatečně zavlaženy a vzdálenost mezi řádky by měla být alespoň 20 centimetrů.

Výsadba mrkve na jaře v  souladu s touto technologií odstraní zbytečné rozruch v zahradě - rostliny se nebudou muset ředit. Další výhodou je, že směs je absorbovaná delší čas, takže ponechává potřebnou vlhkost pro semínka. To znamená, že můžete počítat s bujarým růstem a rychlým sběrem.

Video-návod vám ozřejmí, jak na to!

Na mravence

Na mravenci se mi osvědčila směs smíšená půl na půl z rozdrcené bílé křídy a škrobu nasypala jsem na cestičky mravenců a zmizely za 1 den. Tuto směs jsem rozprášila i za kuchyňskou linku, kde byly celý rok a od té doby po nich ani stopy. Křídu mám proto vždy v kuchyňské lince pro případ, že ji budu potřebovat!

Žlutý trávník opět zelený

Potřebujete nádobu o objemu přibližně 38 až 76 litrů. Smíchejte 0,4 litru koly light, šálek kukuřičného škrobu  a šálek saponátu na mytí nádobí. Zbytek objemu nádoby vyplňte vodou. Postříkejte trávník s touto směsí asi každé tři týdny a sledujte, jak je vaše tráva stále zelenější.