"Kouřil jsem od střední školy", říká Milan (61). Toto mi poradil doktor na vyčištění plic a ráno už nekašlu.

0
(0)

Dalibor , 29. 03. 2021

Plíce jsou jedním z největších orgánů v lidském těle. Zajišťují nám dýchání, proto je třeba se o ně starat. Zejména kuřáci by měli dbát o jejich zdraví. Očistnou kúru ale mohou provádět i lidé, kterým cigarety nic neříkají. Je totiž velmi prospěšná pro celkové zdraví dýchacích cest. Kůra je třídenní a zbavuje plíce nečistot a usazenin, zejména těch, které byly způsobené kouřením. Potřebovat budete jen pár ingrediencí z kuchyně:

  • 400 gramů hnědého cukru
  • 1 litr čisté pitné vody
  • 2 čajové lžičky mleté kurkumy
  • 400 gramů nadrobno nakrájené cibule

Jednoduchá příprava

Hnědý cukr smíchejte s vodou v hrnci a přiveďte k varu. Pak přidejte nakrájenou cibuli a nechte směs dál vařit. Nechte ji probublávat asi patnáct minut, pak přidejte dvě čajové lžičky mleté kurkumy a ještě na chvíli povařte. Pak odstavte hrnec z plotny, nechte odvar trochu vychladnout a sceďte do čisté lahve nebo velké sklenice.

Každý den brzy ráno, hned po probuzení, vypijte jednu sklenici tohoto nálevu. Pokud budete chtít, můžete v kúře pokračovat i později, není pro organismus nijak škodlivá. Po třech dnech důkladně odstraní dehet z vašich plic a bude se vám daleko lépe dýchat. Ověřit si účinek můžete i u odborníků na lékařské prohlídce. Tato metoda bude velmi přínosná pro lidi, kteří skončili s kouřením. Naše plíce se v principu umí detoxikovat samy, někdy ale nápor škodlivin nezvládají a my jim musíme pomoci.

Jak se nemocné plíce projevují?

Oslabené plíce se projevují několika způsoby. Můžete se rychleji zadýchávat, váš hlas bude slabší, můžete mít ucpaný nos nebo sklon ke krvácení z nosu, případně se mohou objevit i otoky v obličeji. Nesprávná funkce plic se projevuje i kašláním nebo ekzémem v loketní jamce. Svůj podíl na znečištění plic má kromě kouření také prašné prostředí a ovzduší plné nečistot. Není proto na škodu plicím čas od času dopřát očistnou kúru.