Očista orgánů i celého těla. Vybrat si můžete mezi půstem nebo změnou životosprávy

0
(0)

Dalibor , 14. 08. 2020

Očista organismu je velice populární nejen v případě hubnutí, ale také zdraví. Detoxikace těla je metodou, která se využívá po tisíce let. Jejím cílem je především pročištění organismu, vyplavení všech škodlivin, které se za určitý čas v lidském těle mohou nahromadit. Přirozená detoxikace probíhá v těle neustále, toxiny jsou vylučovány játry, ledvinami i střevy, ale někdy je potřeba si trochu pomoci. Dnes se společně podíváme, jaké výhody detoxikace může našemu tělu přinést a jak ji nejlépe provádět.

Zdravotní výhody detoxikace těla

Detoxikace těla přináší našemu tělu nespočet zdravotních výhod:

  • posiluje imunitu
  • slouží jako prevence chřipky a infekce
  • uvolňuje těžké kovy z těla v důsledku kouření nebo smogu
  • díky antioxidantům neutralizuje volné radikály
  • zpomaluje účinky stárnutí
  • zlepšuje stav pokožky
  • zlepšuje krevní oběh

Jak správně detoxikovat

Není nic překvapivého, že detoxikace souvisí především se změnou životosprávy. Než začnete s očistou těla, nejdříve je třeba si uvědomist, že se nejedná o žádné mučení. Neměli byste trpět hlady nebo konzumovat něco, co vám vyvolává nepříjemné pocity v žaludku. Detoxikace může být dlouhodobá, zde je potřeba změnit stravu, nebo krátkodobá ve formě půstu. Pro tělo je optimální změna životního stylu krok po kroku, což znamená, začlenit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, vlákniny, bylinných čajů a vyhnout se jídlům z rychlých občerstvení, zpracovaným a nezdravým potravinám.

Půst

Jedná se o radikálnější formu detoxikace, která by se měla držet nejdéle 36 hodin, cokoli navíc by mělo být pod lékařským dohledem. V tomto případě se můžete setkat s bolestmi hlavy, což je reakce těla na nedostatek cukru. Proto se doporučuje začít s půstem večer, tedy časem spánku. Po ukončení půstu začněte jíst pozvolna, nepřepínejte se ani nepřejídejte. Během půstu není vhodné sportovat, ale spíše odpočívat, aby tělo neztratilo ještě více energie. Nebojte se vyzkoušet obě z možností očisty těla, po důkladném pročištění si budete připadat lehčí a plní energie.