Tato oblíbená ryba je ve skutečnosti pro tělo velmi škodlivá. Raději ji nekupujte

4.6
(51)

Dalibor , 18. 12. 2019

V obchodech po celé České Republice je poměrně rozšířená jedna ryba, kterou mnozí dobře znají, rádi si ji připravují, ale nevědí jak moc je škodlivá.Do Evropy se dováží převážně z asijských zemí. Přestože na hranicích projde potravinovou kontrolou, má v sobě látky, které jsou pro zdraví člověka nadmíru nebezpečné.

O tom, jaká ryba to je a proč byste se její konzumaci měli vyhýbat, se více dozvíte v našem dnešním článku.

Pravda o rybě Basa (pangasius)

Ryba Basa se prodává na Slovensku i ostatních zemích Evropy nejčastěji ve formě zmrazených filé za velmi nízkou, proto je taková populární. Tuto rybu chovají v okolí řeky Mekong ve Vietnamu. Podle statistik se však jedná o jednu z nejvíce znečištěných řek na světě.

Obvykle se chová doslova v nádržích odpadních vod, které obsahují vysoké množství toxických látek a bakterií. Ty pak samozřejmě pronikají i do orgánů a masa ryb. Maso basy je plné těžkých kovů, chlóru, izomerů, hexachlorbenzenu a dalších škodlivých látek. USA zakázaly její dovoz kvůli její vysokému obsahu kontaminovaných látek v mase a také kvůli podezření, že obsahuje antibiotika.

Co špatného obsahuje ryba Basa

Tato ryba je velmi nezdravá nejen kvůli prostředí, v jakém žije ale také proto, že se vykrmuje odpadovým materiálem, který může vážně poškodit vaše zdraví. V přírodě ryby dospívají 4 krát pomaleji. Uměle chovaná Basa prodávaná, kterou prodávají v našich obchodech, je nalita antibiotiky a hormony podporujícími její rychlý růst.

Její maso obsahuje hormony , které urychlují růst a rozmnožování ryby. Tyto hormony pak mohou narušovat i hormonální rovnováhu u člověka. Velké obchodní společnosti, které ji prodávají, nemají žádný ohled na lidské zdraví. Ryba Basa se prodává za velmi nízkou cenu, která přitahuje supermarkety a jejich zákazníků, aby ji koupili a to aniž by věděli o nízké kvalitě její masa.

Neobsahuje téměř žádné zdravé výživné látky jako jsou omega 3 mastné kyseliny a ani jiné důležité živiny, které se běžně vyskytují v rybách žijících v přírodě.

závěr

Pokud jste dosud konzumovali tuto rybu v domnění, že děláte něco pro své zdraví, pak vám musíme zklamat. Svému zdraví jste dříve ubližovali. Doporučujeme vám proto se této rybě zdaleka vyhýbat. Zkontrolujte také, zda tuto rybu nekupují školní jídelny pro vaše děti. Ty jsou často tištěné nakupovat levně, ale levné obvykle neznamená i zdravé.