Domácí obklad si uděláte z acylpyrinu a francovka. Stojí to pár korun a pomáhá dokonale.

0
(0)

Dalibor , 01. 06. 2021

Trápí vás bolavá kolena, zánět kloubů nebo karpální tunely? Pomůže vám jednoduchý obklad z lihového bylinného roztoku ALPA Francovka lesana. Úlevu pocítíte už po první nebo druhé aplikaci. Pokud máte velmi citlivou pokožku, před přiložením obkladu ji natřete kostivalovou mastí, aby ji roztok zbytečně nedráždil. Potřebovat budete:

  • 160 ml Francovky lesana
  • 10 tablet acylpyrinu
  • 4 hřebíčky
  • 1 větší list aloe vera (asi 100 g)

Nechte roztok chvíli odstát

Francovku nalijte do zavařovací sklenice a přidejte tablety acylpyrinu. Pokrájený list nebo listy aloe vera rozmixujte tyčovým mixérem, přidejte ke francovce spolu s hřebíčky, zavřete sklenici a na tři až čtyři dny vložte do tmavé, chladnější spíže. Občas se zavařovací sklenicí zatřeste, aby se mohly látky promíchat. Směs pak aplikujte na bolavé místo, přikryjte potravinářskou folií a obvažte. Nechte působit přes noc.

Francovka lesana obsahuje extrakt z jehličí. Má vyšší koncentraci mentolu, který zvyšuje chladivý efekt. Má výraznou lesní vůni. Přírodní silice a pryskyřice v ní obsažené působí příznivě při inhalacích a uvolňuje svalstvo při masážích, také podporuje prokrvení pokožky. Má také mírné dezinfekční účinky.

Aloe vera je zázračná rostlina

Acylpyrin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která tlumí bolesti. Hřebíček má silné antiseptické účinky a rovněž pomáhá potlačovat bolest. Aloe vera obsahuje spoustu vitamínů a minerálů a často bývá součástí přípravků proti bolavým kloubům. Obsahuje zklidňující, protiplísňové a protizánětlivé složky, využívá se také k léčbě popálenin.

Aloe vera se pěstuje nejčastěji kvůli gelu a šťávě, které se nachází uvnitř rostliny. Pro výrobu gelu se používají spíše starší rostliny, které dosáhly alespoň dvou let. Používá se vnitřně i zevně. Šťáva se získává z cévních svazků rostliny. S ní je ale třeba zacházet velmi opatrně, při požití působí jako silné projímadlo. Vyhýbat by se jí měly těhotné a menstruující ženy nebo osoby trpící onemocněním ledvin.