Zapomeňte na chemické prášky. Toto je přírodní antibiotikum, které bojuje s 99% infekcí vašeho těla.

0
(0)

Dalibor , 09. 07. 2020

Bez antibiotik si dnes moderní medicínu nedovedeme představit. Objev penicilinu byl jedním z nejdůležitějších a nejzásadnějších objevů, díky němuž bylo najednou možné léčit infekce, které byly do té doby mnohdy smrtící. Antibiotika účinně bojují s bakteriemi, houbami i některými parazity. Účinná antibiotika ale nenajdeme jen v lékárně, nacházejí se také v mnohých přírodních prostředcích. Které to jsou?

Česnek

Nejznámějším přírodním antibiotikem je česnek, který má silné antibakteriální, protiplísňové i antivirové účinky a zároveň je i účinným imunitním stimulantem. Z tohoto důvodu je tak jeho konzumace doporučována jako prevence nejrůznějších onemocnění, někteří lidé mu dokonce přezdívají ruský penicilín. Nejsilnější účinky má česnek konzumovaný v syrovém stavu. Základní látkou, která mu dodává jeho skvělé léčebné vlastnosti, je alicin. Kromě alicinu česnek obsahuje rovněž selen a vitaminy A, B, C či E.

Jablečný ocet

Jablečný ocet bývá často označován jako elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Obsahuje velké množství nejrůznějších vitamínů a minerálů, zejména je bohatý na vitamíny C, B1, B2, B6, kyselinu listovou, železo, fosfor, vápník, hořčík i draslík. Jablečný ocet je rovněž bohatý na antioxidanty, které blokují škodlivé účinky volných radikálů, a tak předcházejí poškození tkání. Kombinace těchto látek z něj dělá skvělé přírodní antibiotikum s výbornými antibakteriálními účinky. Ženy navíc jablečný ocet ocení také při hubnutí, neboť zrychluje metabolismus a snižuje chuť k jídlu. V neposlední řadě jablečný ocet pomáhá také vyplavovat toxické látky z našeho těla, má protizánětlivé účinky, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá štěpit tuky.

Med

Také surový a čistě přírodní med v sobě ukrývá velké množství zdraví prospěšných látek, vitamíny C a B6 či minerální látky, jako je vápník, draslík, fosfor, zinek či železo. Již od starověku byl med používán v léčitelství pro své skvělé antibakteriální a antiseptické účinky. Navíc má rovněž uklidňující a relaxační účinky, a pomůže vám tak večer snadněji usnout. Pomáhá také při stresu a snižuje hladinu cholesterolu.

👍 Tento návod je užitečný