Obchodní řetězec Lidl chystá zásadní změny. Týkat se budou všech prodejen a oblíbeného zboží

4.3
(48)

Tomáš , 12. 07. 2019

Lidl tento rok uvedou na trh opravdová vylepšení, kromě nových prodejen a jejich modernizace rovněž sníží spotřebu plastových předmětů. Do budoucna Lidl počítá s výrazným omezením prodeje vajec z klecového chovu. Tento rok ale chystá lidl další zásadní změnu.

Lidl

Lidl neustále modernizuje své prodejny tak, aby nakupování bylo pro zákazníky stále pohodlnější.

„Snažíme se plnit měnící se potřeby klientů, ale kromě zefektivnění pracoviště našich zástupců. Také budeme pokračovat v rozšiřování našeho obchodního systému a budeme otevírat nové pobočky v pražských Čakovicích a Řepích. Nové pobočky ale nadále plánujeme vybudovat i na jiných místech ČR. “objasnil zástupce řetězce.

Změny

Organizace se také musí soustředit na zvyšování svých limitů a záloh. Plánované změny by se měly týkat také nabízeného zboží na pultech obchodů, jako jsou právě vejce z klecového chovu slepic. 

Počet prodávaných vajec z klecového chovu budou postupně snižovány a do 2025 by měla tato vejce zcela vymizet z pultů našich prodejen.

Lidl rovněž přísahal, že omezí využití spotřebního plastu na své soukromé značky. Do roku 2025 by mělo dojít ke snížení plastů o přibližně 20%. 

"V tomto roce uděláme první krok, kdy upustíme od odbavení spotřebních plastových předmětů ve všech prodejnách v České republice. Patří k nim plastové brčka, šálky, talíře i příbory, stejně jako vatové tyčinky na čištění uší vyrobené z plastu. Raději nabízíme položky z recyklovatelných materiálů, na kterých nyní pracují se svými poskytovateli.

Následným záměrem je zmenšit množství plastových příborů a brček v oblasti nové výživy a nápojů pro rychlé využití.

Mzdy

Změny v tomto roce rovněž ovlivní kompenzaci. Mzdy rostly po prvním a druhém roce práce a od března letošního roku se kompenzace rozšiřuje i po třetím roce práce.

"Po třech letech dosáhne prodavač prodavač 31,429 Kč za čtyřicethodinovou práci s nenáročnou údržbou. V Praze, pokud jde o konkrétní stavy inzerce, získají zástupci v obchodech po tříletém pracovním období 32 571 Kč. tři roky.