Nový trend: Možná pro někoho nechutné, ale proč byste neměli po močení splachovat toaletu?

0
(0)

Dalibor , 23. 04. 2021

Návštěva toalety je běžnou součástí dne. Stejně samozřejmé by ale mělo být sklopení prkénka, a to ještě před samotným spláchnutím. V tomto článku ale najdete osm důvodů, proč byste neměli po každém použití toalety splachovat, obzvláště po močení. I když se vám to zpočátku bude zdát zvláštní a nehygienické, nesplachování má spoustu výhod.

Zamezíte šíření bakterií

Je prokázáno, že při splachování se do vzduchu šíří spousta choroboplodných zárodků. Eliminací splachování se samozřejmě eliminují i tyto bakterie. Pokud budete přeci jen splachovat, vždy nejprve sklopte toaletní prkénko a ponechte ho sklopené i po spláchnutí. Bakterie totiž létají vzduchem ještě několik vteřin poté.

Možná už se vám stalo, že si dáváte krásně horkou sprchu, která se ovšem zničehonic změní na ledovou. Zvláště ve starších domech je běžné, že splachování ovlivňuje nejen tlak, ale i teplotu vody. Pokud tedy někdo z domácnosti spláchne, zatímco se sprchujete, dojde k poklesu teploty. Navíc nesplachováním ušetříte spoustu vody. Každé spláchnutí pustí do odpadu několik litrů.

Ušetříte spoustu vody

Pokud takto minimalizujete spotřebu vody, poděkuje vám i vaše peněženka. Účet za vodu se na konci měsíce sníží a vám zbyde více peněz. Poděkují vám možná i členové vaší rodiny, jelikož splachování někdy bývá dost hlasité. Pokud tedy uprostřed noci potřebujete na toaletu, zvuk splachování může ze spánku probudit i další rodinné příslušníky a možná pro ně pak bude obtížné znovu usnout.

Všichni víme, že změna klimatu, znečištění životního prostředí a ovzduší a také vyčerpání přírodních zdrojů je problém, který nás dříve či později dožene. Na celém světě pomalu dochází pitná voda a používat ji na splachování je zbytečné plýtvání. Tím, že nebudete po použití toalety splachovat, významně šetříte planetu i její zdroje a můžete být hrdí na to, že chráníte životní prostředí.

Je to bezpečné

Nesplachování se stává jakýmsi trendem, ke kterému se připojuje čím dál tím více lidí. Pomalu se tím mění zažitá myšlenka, že je takové chování společensky neakceptovatelné a z nesplachování se stává módní trend ekologických domácností. Pokud vás stále trápí obavy o hygienu a bezpečí, nemusíte mít strach. Ačkoliv je to těžko uvěřitelné, moč obsahuje méně bakterií než například takové sliny. Je zcela bezpečné nechat moč v míse nespláchnutou.