Tento pán vám ukáže, jak zatočit s nespavostí během pár minut. Pokud trpíte i vy špatným spánkem, zkuste toto.

0
(0)

Dalibor , 03. 03. 2021

Nespavost postihuje mnoho lidí a může mít nepříjemné zdravotní následky. Stresující životní styl, nesprávná strava, nedostatek pohybu a sedavý životní styl mohou způsobovat problémy se spánkem, které je třeba léčit. Lékaři vám mohou doporučit mnoho preparátů které váš problém zdánlivě vyřeší, ale jejich konzumace může způsobit závislost. Nejlepší alternativou jsou proto přírodní produkty, které vaši mysl zklidní a připraví na spánek. Hodí se bylinky, čaje, aromaterapie. Pokud jste už zkoušeli všechno a nic nezabralo, vyzkoušejte ještě metodu 4-7-8, která má nevídané výsledky v boji s nespavostí.

Pomůže od nespavosti obyčejné dýchání?

Andrew Weil, americký výzkumník působící na Harvardu, se domnívá, že je možné se správným dýcháním zbavit nespavosti jednou provždy. Celá metoda je založena na regulaci množství kyslíku v krvi. Stres, úzkost a nervozita zvyšují hladinu adrenalinu v našem těle a komplikují nám spánek. Tato metoda však působí jako přírodní sedativum, které normalizuje srdeční frekvenci. Autor objasňuje, že tato metoda, kterou úspěšně používá k léčbě nespavosti a stresu, se v Indii praktikuje již po staletí. Metoda 4-7-8 nemá žádné kontraindikace a může ji praktikovat naprosto kdokoliv.

Metoda 4-7-8 a její správné provedení

Metoda je velmi jednoduchá: nadechujte se nosem po dobu 4 sekund, zadržte dech na 7 sekund a vydechujte vzduch ústy po dobu 8 sekund. Před samotným cvičením je dobré se uklidnit, pozitivně naladit a připravit se ke spánku. Poté se pohodlně uložte do postele, nejlepší je poloha na zádech, která se navíc pro spánek nejčastěji doporučuje. Následně můžete začít s výše zmíněným dechovým cvičením, které můžete opakovat tak dlouho, dokud opravdu neusnete. Postupem času budete potřebovat méně a méně opakování, až nakonec dokážete usnout i bez této berličky.