Nová zjištění o koronavirus: O těchto symptomech se dosud nemluvilo!

0
(0)

Dalibor , 20. 03. 2020

Teplota nad 38 stupňů, kašel, problémy s dýcháním či velké bolesti celého těla - symptomy, které se nespojují pouze s chřipkou, ale také s onemocněním Covid-19.

 

V těchto dnech však vědci přišli s novým zjištěním - přítomnost koronavirus mohou signalizovat i další zdravotní potíže!


 
Od jednoho "nevinného" člověka, u kterého se 17. listopadu uplynulého roku zjistilo, že je nakažený novým typem koronavirus, se za pár měsíců choroba rozšířila do celého světa, kde se do dnešního dne eviduje 247 tisíc nakažených. Výjimkou není ani Česko.

 

Většině infikovaných lidí byl test na koronavirus proveden na základě známých symptomů, o kterých denně posloucháme z každé strany, jako jsou rýma, teplota nad 38 stupňů Celsia, bolest svalů a kloubů a neposlední řadě kašel a dušnost.

 

Američtí vědci však ve svém výzkumu nejnovější přišli na to, že příznaky mohou být i potíže s trávením.

Ke svému zjištění se dostaly na základě analýzy údajů 204 pacientů v čínské provincii Chu-pej. Téměř 49 procent z nich přiznalo, že v době, kdy přišli do nemocnice, trpěli průjmy či zvracením.

Zažívací nepříjemnosti se ale podle odborníků zjevují ještě před pro koronavirus typickými respiračními příznaky.

"Pacienti v této studii, kteří měli zažívací problémy, měli větší riziko smrti oproti pacientům bez těchto problémů," šokoval vědec Brennan Spiegel.