Nikdy už nevyhazujte skořápky od ořechů. Velké tajemství, které má cenu zlata!

0
(0)

Dalibor , 05. 06. 2024

Stručně řečeno, obsahuje mnoho prvků důležitých pro vnitřní orgány a systém zásobování krví. Vrháním popraskaných skořápek do koše ztrácíme určitý podíl látek, které by mohly člověku pomoci vyrovnat se s čištěním cév, a zabránit tak vzniku trombózy.

Pro hypertoniky

U pacientů s hypertenzí může být tinktura ve skořápce vynikajícím preventivním opatřením k normalizaci krevního tlaku. Kromě toho není vůbec obtížné připravit takovou tinkturu:

Nejprve musíte sníst 15 vlašských ořechů, samozřejmě musí zůstat pouze skořápka. Budeme trvat na tom. Mušle musí být důkladně omyty a vysušeny. Vezměte skleněné nebo smaltované nádobí a umístěte tam připravené střepy. Naplňte skořápku vodkou (je potřeba jedna láhev) a umístěte ji na suché a teplé místo.

Ořechovou kůru namočenou ve vodce je třeba lít po dobu dvou týdnů, poté se u vás doma objeví vynikající lék bohatý na kumarin.

Tato látka, která vstupuje do krve, je schopna rozpustit a odstranit krevní sraženiny z oběhového systému. Navíc lze výsledné terapeutické činidlo úspěšně použít při léčbě průdušek, což pomáhá rozpouštět v nich vytvořené blokády.

Pro nespavost

Příznivé vlastnosti shellu pro mnoho lidí. Například tradiční kalmycká medicína používá skořápky vlašských ořechů k přípravě léku, který pomáhá vyrovnat se s nespavostí, závratěmi, záchvaty nebo dokonce koktáním. K získání tohoto přírodního léku v Kalmykii se skořápky vlašských ořechů vaří v mléce.

Aplikace ořechového skořápkového popela

Ve starověku lidé pálili skořápku vlašských ořechů. Popel, který se vytvořil současně, jimi aktivně využívali k léčbě peptické vředové choroby. Pro získání pozitivního výsledku byl tento popel smíchán s vínem a rostlinným olejem. Hlava byla obarvena stejným složením, pokud se náhle nakazila „liščí“ nemocí (vypadávání vlasů). Podporovala kratší hojení ran a zvýšený růst vlasů.

Dnes lze skořápky v této formě použít k dezinfekci vody místo aktivního uhlí. Tento popel je při odstraňování záření z vody mnohem účinnější než uhlí. Lidé také využívají tuto užitečnou vlastnost skořápek ořechů k odstraňování produktů záření z lidského těla.

Příprava

Proces přípravy dezinfekčního prostředku je relativně jednoduchý. Ořechovou skořápku lze spálit doma v obyčejném kastrolu: nakrájejte surovinu na drobky a pošlete ji do ohně v jakékoli misce. Při hoření se vytvoří kouř, a v tomto okamžiku musíte začít aktivně míchat obsah, který je trochu jako kostka, po dobu 15 minut. Poté musíte uhlí ochladit a rozdrtit na prášek (můžete použít běžnou kuchyňskou maltu). Výsledný prášek se používá jak k dezinfekci vody, tak k odstranění gastrointestinálního traktu z radiačních produktů. Za tímto účelem rozpusťte 1-2 lžíce. lžíce popela ve sklenici vody a vypijte 2 lžíce každých 15 minut.

Budete překvapeni, ale skořápky vlašských ořechů mohou ženě pomoci ztratit nežádoucí vlasy na těle.

Tento recept používali také naše prababičky

Smíchat popel ze skořápky s malým množstvím vody za vzniku kaše a rozetřít tuto směs na pokožku pokrytou vlasy. Vynikající depilační přípravek je připraven.

Zde je uvedeno, jak užitečné může mít člověk užitek z používání přírodních látek, jako jsou ořechové skořápky. Pamatujte, že popsané léky a kosmetika neobsahují žádné chemické přísady, což znamená, že neexistují žádné vedlejší účinky, které by mohly poškodit jiné orgány v našem těle. A pokud milujete vlašské ořechy, nezapomeňte použít naše recepty, abyste byli krásní a zdraví.